0
Utorak 25.07.2017.
19:30 >> 01:08h

Greške se ne praštaju u Evropi: Ben "zaledio" Humsku

Crno-beli su "zeleni" za Evropu! Olimpijakos je slavio u Humskoj protiv Partizana 3:1 (1:1) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, pa samo čudo može da spasi "parni valjak" sledeće nedelje u Pireju na "Karaiskakiju". Srpskom šampionu ne gine plej-of za Ligu Evrope.

M. Todorović - Vesti
Leonardo je dobro čuven od strane defanzivaca crveno-belih iz Pireja

Partizan nije igrao toliko loše kao što rezultat govori, ali u Evropi greške se skupo plaćaju. Koban po crno-bele bio je napadač sa Komorskih Ostrva Ben, koji je postigao dva gola. Prvi već u šestom minutu, ali koji nije pokolebao crno-bele. Pet minuta kasnije, Tavamba je izjadnačio, za erupciju slavlja na stadionu Partizana.

Srpski šampion je diktirao ritam u prvom poluvremenu, bio je bolji, ofanzivniji, konkretniji, ali nije bilo završnog pasa, realizacije. U nastavku, ključan trenutak meča u 56. minutu. Ben je dobio loptu iskosa sa desne strane, štoper domaćina Ostojić je bio neodlučan, nije izašao da blokira šut, a odlilčni napadač crveno-belih iz Pireja ne greši - sjajnim šutem matira po drugi put Kljajića. Pre drugog vođstva gostiju, Leonardo je imao zicer, ali nije iskoristio i brzo je stigla kazna.

Drugi gol Bena kao da je paralisao domaćina. Dugo je trebalo izabranicima Miroslava Đukića da se "otrezne". Tek u finišu, crno-beli su se trgli, imali nekoliko solidnih prilika, Ostojić je glavom bio blizu gola posle slobodnog udarca, a onda umesto konačnih 1:2 i kakve takve nade za revanš - muk u prvom minutu sudijske nadokande.

Pojačanje Grka iz Vest Hema, Emenike, koji je ušao u igru nekoliko minuta pre toga, u kontri je bio neumoljiv i "zaledio" Humsku, za velikih 1:3. U fudbalu je sve moguće, ali je teško verovati da Partizan može da eliminiše Olimpijakos, koji nije bio toliko bolji koliko rezultat govori, koliko je bio staloženiji, iskusniji, zreliji...

Crno-beli bi trebalo da reše suituaciju sa Leonardom, koji je bio neprimetan u ovom meču i da se zapitaju zašto su doveli nespremnog Sejduba Sumu, koji je plaćen fantastičnih 1.650.000 evra, a nije odigrao ni sekund na ovom meču. Da li je Gvinejca Partizan kupio za domaću ligu?

90+5. minut - Utakmica je završena.

90+1 minut - GOOOL, Emanuel Emenike stavlja tačku na pobedi i verovatno osiguirava plasman gostima u narednu rundu.

85. minut - Leonardo opet pada u šesnaestercu gostiju, ali sudija ne svira ništa.

73. minut - Bojan Ostojić je bio najvši u skoku, ali je šutirao pored stative, šteta.

70. minut - Ben pada, gosti traže penal, ali ništa od toga. Nemoćni crno-beli.

69. minut - I Partizan je tražio penal, ali ništa od toga.

68. minut - Gosti dominiraju, stvaraju šanse, crno-beli nemoćni.

65. minut - Drugi gol kao da je paralisao crno-bele, gosti bolji, domaćin ne može da se sastavi.

56. minut - GOOOL, Opet Ben koban po Partizan. Prelep gol napadača Olimpijakosa. Gosti opet vode. Sve je sam uradio momak sa Komorskih ostrva. Neodlučan je bio Bojan Ostojić, nije na vreme izašao, a Ben je gađao i pogodio gornji ugao golmana Kljajića.

51. minut - Velika šansa za Leonarda, ali šutira pored gola.

50. minut - Seba je bio u velikoj prilici, ali je Kljajić spasio gol Partizana.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+1. minut - Gotovo je prvo poluvreme.

41. minut - Đurđević je prošao jednog, ali ne i drugog defanzivca gostiju. Ni korner.

31. minut - Ćirković najviši posle skoka, ali nema promene rezultata, ostaje 1:1.

28. minut - Pritisak crno-belih, Miletić je pokušao sa 20 metara, ali je njegov šut izblokiran.
27. minut - Janković je pao, ali ništa od najstrože kazne.
25. minut - Povredio se Đurđević, ali ostaje u igri napadač crno-belih.
20. minut - Posle furioznog starta, zatišje u Humskoj.
13. minut - Odlična utakmica na startu, oba tima ofanzivna.

11. minut - GOOOOL, Leandro Tavamba je izjednačio, sjajna akcija Đurđevića i Vulićevića. Ne predaju se crno-beli.

6. minut - GOOL, Vodi Olimpijakos, strelac je Ben, asistirao je Marko Marin. Ben dolazi sa Komorskih ostrva. Prva akcija i odmah kazna za srpskog šampiona.

5. minut - Nema uzbuđenja na terenu, ali sjajna atmosfera na stadionu, grmi ceo stadion.

1. minut - Utakmica je počela. Sjajna atmosfera na stadionu Partizana.

Za sada mirno, nema navijača Zvezde i Olimpijakosa, iako je najavljen njihov dolazak i pored zabrane UEFA.

Navijači Partizana na grčkom su "pozdravili" goste.

Na travnati tepih izašli su i i gosti iz Pireja uz slave zvižduka i uvreda od strane "grobara".

Fudbaleri Partizana izašli na zagrevanje uz ovacije navijača. Jug pun pola sate pre početka meča. Naš izveštač Dušan Marković sa lica mesta dočarava vam atmosferu sa stadiona Partizana.

Partizan će bodriti i najbolji košarkaški trener Evrope, Željko Obradović. Tu je i drugi reket Srbije Viktor Troicki.

Zasad mirno ispred stadiona. Iako je najavljen dolazak "delije" i "gate 7".

S druge strane, od prvog minuta u timu iz Pireja nema srpskog reprezentativca Jagoša Vukovića, kao i mladog Saše Zdjelara (obojica na klupi). Najveće pojačanje Atinjana, napadač Emenike čeka priliku sa klupe.

SASTAVI TIMOVA

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, Miletić, Everton, Kosović, Janković, Tavamba, Leonardo, Đurđević.

OLIMPIJAKOS: Kapino, Figeiras, Retsos, Romao, Kurtis, Ođiđa Ofoe, Siopis, Fortunis, Mehdi Karsela, Marin, Ben.

Navijači Zvezde i Olimpijakosa organizovano su krenuli ka Humskoj, ali je pitanje da li će moći da uđu na stadion Partizana.