0
Nedelja 23.07.2017.
18:30 >> 21:02h

Uspešna "generalka" pred Spartu: Crveno-beli lagano sa Nišlijama

Uspela generalna proba za Spartu! Crvena zvezda je ostvarila pobedu na startu Super lige. Na "Marakani" je savladan Radnički iz Niša - 3:0 (1:0) u poslednjem meču prvo kola šampionata Srbije. Nisu domaćini imali nikavih problema sa slabim Nišlijama. Iako je Vladan Milojević "promešao karte", odmarao nekoliko standardnih prvotimaca, srpski vicešampion je rutinski slavio.

M. Todorović
Filip Stojković opet je špartao po desnoj strani terena

Da je novajlija Aleksandar Pešić bio skocentrisaniji u dve velike šanse, da je Kanga imao malo više sreće (pogodio i stativu i prečku), crveno-beli bi napunili mrežu gostiju sa juga Srbije. Ovako, samo tri lopte su završile iza leđa golamana Boća.

Mučila se Zvezda da probije odbranu Nišlija sve do 40. minuta, kada je maestralno reagovao mladi Luka Adžić i kao na tacni uposlio Pešića, koji iz treće velike šanse ovaj put nije mogao da pogreši. Bio je to prvi gol najskupljeg pojačanje crveno-belih ovog leta (plaćen Tuluzu 750.000 evra).

U nastavku, sve dileme oko pobednika rešio je Slavoljub Srnić, odnosno Marko Tomić, koji je katastrofalno reagovao, a vezisti crveno-belih nije bilo teško da matira goste. U finišu, Srnić je drugim pogotkom na meču postavio konačnih 3:0, mada se čini da je Boaći dirao loptu pre gol linije, ali pogodak je pripisan Srniću.

Trener Vladan Milojević može da bude zadovoljan igrom svog tima i da bude na slatkim mukama pred četvrtak i meč trećeg kola kvalifiakcija za Ligu Evrope. Mladi Luka Adžić je odigrao odlično skoro 60 minuta igre (Srnić neće igrati zbog tri žuta kartona), dok se Pešić nameće iako se ispromašivao u prvih 45 minuta.

Standings provided by Sofascore LiveScore

90+3. minut - Utakmica je završena.

87. minut - GOOOL, Srnić šutira, Boaći ubacuje u mrežu. Gol je pripisan Srniću.

83. minut - Lazar Arsić loše šutira sa 18 metara.
79. minut - Boaći je bio u dobroj prilici, hteo je da bude nesebičan, uposli Kangu, ali je pogrešio.
75. minut - Donald odlično izveo slobdan udarac sa 25 metara, ali je Brać uspeo da odbrani.
74. minut - Crveno-beli su stali na loptu, i kao da jedva čekaju da se meč završi.
65. minut - Prva šansa za goste, Japanac Noma je bio u prilici, ali je Savić dobro intervenisao.

57. minut - Na terenu su Milijaš i Boaći, umesto Adžića i Pešića.

56. minut - GOOOOL Slavoljub Srnić postiže drugi gol za domaćina. Marko Tomić je napravio veliku grešku, pokušao da vrati loptu golmanu, ali je Srnić bio na pravom mestu.

48. minut - Kanga pogađa prečku iz slobodnog udarca. Neće gol Gabonca večeras.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nema promena u ekipama.

45+1. minut  - Gotovo je prvo poluvreme, vodi Zvezda 1:0 golom Aleksandra Pešića.

40. minut - GOOOL, Pešić iz treće mega šanse stiže do prvenca u dresu Zvezde. Maestralna asistencija Luke Adžića.

39. minut - Kanga pogodio stativu, posle odlične akcije Luke Adžića.

28. minut - Opet Pešić promašuje čist zicer sa pet metara posle odličnog centaršuta Stojkovića.

18. minut - Opet Pešić u prilici, ali samo korner za Zvezdu.
11. minut - Stojković je dobro usposlio Adžića, koj puca glavom, ali golman gostiju Brać je lako uhvatio loptu.
6. minut - S druge strane, preti Lazar Arsić, ali Kahriman izbacuje loptu u korner.

3. minut - Nije bilo ofsajda, mega šansa za Aleksandra Pešića, ali je pojačanje crveno-belih očajno reagovalo, poslavši loptu iznad gola.

1. minut - Utakmica je počela minutom ćutanja za Predragom Gojkovićem Cunetom, legendom naše muzike. Skromna poseta na "Marakani", teško da ima više od 3.000 gledalaca.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Stojković, Savić, Frimpong, Anđelković, Jovičić, Donald, Srnić, Kanga, Adžić, Pešić.

RADNIČKI: Brać, Petrović, Stanković, Aksentijević, Simeunović, Arsić, Noma, Tomić, Golubović, Stojanović, Mrkić.