0
Četvrtak 13.07.2017.
15:41 >> 18:05h

Zvezda ispustila pobedu u Kazahstanu, Anđelković tragičar (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde nisu trijumfovali su u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope iako su protiv Irtiša u Pavlodaru vodili golom Boaćija sa bele tačke sve do 93. minuta, kada je posle neshvatljive grešeke Anđelkovića domaćin dobio i realizovao kazneni udarac za konačnih 1:1.

A. Čukić - Vesti
Boaćija je i u ovom meču bio udarna snaga Zvezde u napadu

Internacionalac iz Gane svojim petim pogotkom u ovim kvalifikacijama doneo je prednost crveno-belima koji su posle svih peripetija uspeli da dođu do povoljnog rezultata uoči revanša koji je na programu sledećeg četvrtka u Beogradu, a samo dva minuta nedostajalo je da utisak bude potpun i da se srpski vicešampion vrati iz Kazahstana kao pobednik.

U prvom poluvremenu ozbiljnije šanse imali su domaći, ali je golman Manojlović bio na visini zadatka i zaustavio je sve lopte koje su išle u okvir gola. Sa druge strane udarci crveno-belih uglavnom su išli pored ili iznad gola, ali samo u slučaju kada odbrambeni fudbaleri ne bi blokirali šuteve.

Ključni detalj, činilo se, desio se u 50. minutu kada je bivši fudbaler Borca i Vojvodine Mario Maslać nesmotreno u svom kaznenom prostoru oborio Kangu, a za sudiju Avrama nije bilo sumnje da se radi o faulu za penal. Boaći je baš kao i na meču protiv Florijane u Beogradu sigurno izveo kazneni udarac, tako da golman Lorija nije mogao bolje da reaguje.

U nastavku meča najbolju šansu imao je Kanga, ali je njegov udarac golman domaćih uspeo da zaustavi. I tako sve do 93. minuta kada je posle prve polušanse u drugom poluvremenu Irtiš uspeo da dođe do penala, tačnije poklonio im ga je Anđelković koji je u ne toliko opasnoj situaciji loptu odigrao rukom što sudiji nije promaklo. Stefan Živković je odlično izveo penal, jako i po sredini pa Manojlović nije imao nikakve šanse za konačnih 1:1.

Ni u ovom meču fudbaleri Crvene zvezde nisu oduševili igrom, ali dobra stvar je da je odbrana funkcionisala nešto bolje nego na Malti gde su im amateri iz Florijane dali tri gola.

Irtiš - Crvena zvezda 1:1 (0:0)

Živković 90+3pen - Boaći 51pen

Sudija:Marijuš Avram (Rumunija)

Stadion: Centralni (Pavlodar)

Žuti kartoni: Stamenković (Irtiš) - Srnić, Stojković, Donald (C. zvezda)

Irtiš (5-4-1): Lorija - Krislitsin (84 Šabalin), Maslać, Stamenković, Dautov, Živković - Fonseka, Geterijev, Antonio, Kalinin (77 Darabajev) - Bugajev (78 Fofana).

Crvena zvezda (4-2-3-1): Manojlović - Stojković, Savić, Le Talek, Anđelković - Jovičić, Donald - Srnić, Kanga (63 Milijaš), Rikardinjo (84 Ruiz) - Boaći (90 Račić).

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+5. minut - Kraj utakmice, Irtiš - Crvena zvezda 1:1, oba gola postignuta su posle penala
90+4. minut - Malo je nedostajalo da odbitak posle centaršuta Anđelkovića završi u mreži Lorije

90+3. minut - Stefan Živković je zakucao loptu po sredini pod prečku - 1:1

90+2. minut - Penal za Irtiš, Anđelković je nesmotreno igrao rukom u kaznenom prostoru
90. minut - Igraće se još četiri minuta
90. minut - Taktička izmena u našem timu, Račić je zamenio strečca Boaćija
84. minut - Ruiz menja Rikardinja u Zvezdi, a kod domaćih ulazi Šabalin umesto Kislicina
77. minut - U igri je Darabajev umesto Kalinina, a Fofana je zamenio Bugajeva
66. minut -Milijaš je izveo slobodnjak sa oko 25 metara, ali njegov šut brani Lorija
63. minut - Milijaš menja Kangu

56. minut - Lorija brani udarac Kange sa distance

51. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL, Siguran sa bele tačke Ričmond Boaći - 0:1

50. minut - Penal za Zvezdu zbog prekršaja Maslaća nad Kangom
46. minut - Krenulo je drugo poluvreme, bez izmena u oba tima

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, Irtiš je imao bolje šanse za gol, Zvezda bez pravog udarca u metu - 0:0

40. minut - Prodori Srnića i Stojkovića po levom i desnom boku, ali završni pas nikako da bude onakav kakav bi trebalo

33. minut - Manojlović brani opasan udarac Stemenkovića

32. minut - Žuti karton dobio je i Stojković zbog prekršaja nad Fonsekom
31. minut - Manojlović zaustavlja loptu posle centaršuta Živkovića
19. minut - Kanga šutira preko gola posle povratne lopte Boaćija

17. minut - Manojlović je zaustavio opasan udarac Kalinina

14. minut - Žuti karton za Slavoljuba Srnića

10. minut - Dva vezana kornera za Irtiš, nije bilo prijatno za Manojlovića

6. minut - Blokiran je udarac Kange, a samo koji momenat kasnije isti igrač je ponovo oprobao šut

2. minut - Prva polušansa za Zvezdu, Srnić je izveo lobodan udarac sa strane, ali niko nije naleteo na njegov centaršut
1. minut - Sa centra je krenula domaća ekipa