0
Nedelja 11.06.2017.
19:45 >> 23:09h

Mitrović opet doneo bod Srbiji protiv "zmajeva"

Kako smo igrali, dobro smo prošli! Srbija je odigrala nerešeno - 1:1 (0:1) protiv Velsa, zadržala prvo mesto u Grupi D zajedno sa Republikom Irskom, ali, čini se da je četa Slavoljuba Muslina propustila priliku da pobegne pratiocima i bude blizu Mundijala u Rusiji naredne godine. Ovako, ostaje još četiri kola nade, ali i strepnje.

M. Todorović - Vesti
Aleksandar Mitrović opet je bio koban po Velšane

Opet je bod našoj reprezentaciji, kao i pre pola godine u Kardifu, doneo Aleksandar Mitrović, koji je u 73. minutu matirao "zmajeve". Pre toga je rezervista Aleksandar Prijović, kao na tacni, petom predao loptu napadaču Njukasla, koji je primio desnom, a levom nogom zatresao mrežu gostiju, za erpucijau oduševljenja na punoj "Marakani". Napadač PAOK-a i debitant u reprezentaciji uneo je živost u redove "orlova".

* I Novak bodrio "orlove"

Veći deo meča, "orlovi" su ličili na raštimovani orkestar, malo šta je polazilo od noge izabranicima Slavoljuba Muslina. Pogotovo je bilo loše u prvih 45 minuta. Opet smo primili gol posle neverovatne greške. Prvo se golman Stojković poigravao van svog šesnaesterca, Remzi je iznudio slobodan udarac sa ivice šesnaesterca. Milivojević je vukao za dres Vouksa, a sudija je pokazao na "belu tačke", a hladnokravn egzekutor bio je Aron Remzi u 36. minutu.

Na kraju, sreća nas je pogledala. Iz prve šanse stigli smo do gola. U finišu je Mitrović mogao i do drugog gola i velike pobede, ali kada se sve sabere i oduzme - dobro smo prošli. I dalje Srbija ima ključ u svojim rukama, ali je Mundijal još daleko...

Pogledajte oba gola!

0:1 Remzi penal

1:1 Mitrović

90+3. minut - Utakmica je završena.
89. minut - Velika šansa za Mitrovića, ali ostaje 1:1.
88. minut - Srbija napada u finišu
81. minut - Mitrović pokušava makazicama, ali pored gola.

73. minut - GOOOOOL, Aleksandar Mitrović je izjednačio, sjajna aistencija Prijovića. Dobro se snašao rezervista, štiklom vratio loptu do Mitrovića, koji ne greši. Izr prve šanse, dajemo gol.

65. minut - Aleksandar Prijović je u igri umesto Filipa Kostića. Debi za napadača PAOK-a.
60. minut - Srbija napada, ali jalovo.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Vels vodi 1:0. Očajna igra Srbije u prvih 45 minuta.

35. minut - GOOOL, Remzi je "'panjenkom" postigao gol sa bele tačke. Vode "zmajevi".

34. minut - Kardinalna greška golmana Stojkovića. Nepotrebno je istrčao, oborio Ramzija, sreća samo žuti karton. Penal za Velšane posle slobodnig udarca. Milivojević je skrivio najstrožu kaznu, vukao je rivala.

29. minut - Mitrović šutira, Srbija odlična u poslednjih dva, tri minuta. Inicijativa čete Slavoljuba Muslina.
26. minut - Prvi šut na gol Velšana je uputio kapiten Ivanović, ali nije bilo opasnosti po gol gostiju. Očajan fudbal zasad. Ništa se ne dešava.
24. minut - Apsolutno ništa se ne dešava na "Marakani". Oprezna igra Srbije, bez šuta na gol "zmajeva".
15. minut - Nema uzbuđenja na našem najvećem stadionu.
8. minut - "Orlovi" pokušavaju da probiju gustu odbranu Velsa. Za sada, jalovi napadi naše reprezentacije.
3. minut - Velšani prete iz posle kornera, ali srećom nije bilo opasnosti po gol Stojkovića.
1. minut - Utakmica je počela.
Intonirane su himne Velsa, pa Srbije. Oko 45.000 gledalaca na našem najvećem stadionu.
Navijači Srbije dobro raspoloženi i orni da glasom i dlanovima pomognu "orlovima" da stignu do pobede.

Stadion je sve puniji.

"Marakana" se puni, 45 minuta pre početka meča više od 20.000 gledalaca, očekuje se poseta od 45.000. I Velšana ima dosta, oko 1.500 navijača "zmajeva" pratiće svoje ljubimce.

Pre pola godine Vels i Srbija su remizirali 1:1 u Kardifu, "Zmajevi" su poveli golom Gareta Bejla u 30. minutu, a bod "orlovima" doneo je Aleksandar Mitrović, četiri minuta pre kraja.