0
Nedelja 11.06.2017.
19:50 >> 23:12h

Kvalifikacije za SP: Bod po meri Srbije u Dablinu, Hrvati pali u 90. minutu

U grupi u kojoj se nalazi Srbija, Republika Irska i Austrija odigrali su u Dablinu bez pobednika - 1:1 (0:1). Ukoliko Srbija večeras (20.45) pobedi Vels na "Marakani", četa Slavoljuba Muslina biće sama na čelu tabele.

Reuters
Sajris Kristi u duelu sa dvojicom Austrijanaca

Austrijanci su vodili golom Hintergera u 31. minutu, a izjednačio je Volters, pet minuta pre kraja. Irci su dominirali posle vodećeg gola gostiju, redale su se šanse Dafija, Meklina i Hulahana, ali nisu uspevali da savladaju Lindnera sve do finiša, kada su terensku inicijativu krunisali golom.

U drugom meču naše grupe, Moldavija je vodila protiv Gruzije 2:0, ali za samo četiri minuta od 66. do 70. gosti su izjednačili i stigli do boda.

Hrvati su pali na Islandu, a jedini gol u Rejkjaviku za velika tri boda "rivarima" doneo je Magnuson u 90. minutu.

GRUPA D: Republika Irska - Austrija 1:1 (Volters 85 - Hintereger 31), Moldavija - Gruzija 2:2 (Ginsari 15, Dedov 36 - Merabašvili 66, Kazaišvili 70), Srbija - Vels 1:1 (Mitrović 74 - Ramzi 35).

GRUPA I: Finska - Ukrajina 1:2 (Pohjanpalo 72 - Konopljanka 51, Besedin 75), Island - Hrvatska 1:0 (Magnuson 90), Tzv. Kosovo - Turska 1:4 (Rahmani 22 - Sen 7, Under 31, Jilmaz 61, Tufan 82)

GRUPA G: Makedonija - Španija 1:2 (Ristovski 66 - Silva 15, Kosta 27), Izrael - Albanija 0:3 (Sadiku 22, 44, Memušaj 71), Italija - Lihtenštajn 5:0 (Insinje 35, Beloti 52, Eder 74, Bernadeski 83, Gabijadini 90+1).