0
Subota 13.05.2017.
17:25 >> 18:13h

Bundes liga: Bajernov foto-finiš, Kostićev Hamburger u problemu

Bajern je u Lajcigu do finiša meča, do 84. minuta, gubio 4:2, ali zna se ko je gazda u Nemačkoj. Bavarci su u foto-finišu postigli tri gola i slavili u derbiju šampionata protiv novajlije u Bundes ligi.

Reuters
Jusuf Poulsen, napadač Lajpciga, postigao je treći gol za vicešampiona Nemačke

Prvo je Alaba izjednačio na 4:4 u 91. minutu, da bi u 95. Roben postigao pobedonosni gol za goste. Vri na dnu. Hamburger našeg Filipa Kostića je na mestu koje vode u baraž za plej-aut, iako je uspeo da iščupa bod u Gelzenkirhenu u sudijskoj nadokandi golom Lasoga. Bajer iz Leverkuzena sa bodom na svom teenu protiv Kelna osiguran opstanak. Prvi gol za "jarčeve" dleo je bivšeg reprezentativca Srbije, Miloša Jojića.

Rezultati 33. (pretposlednjeg) kola: Augzburg - Borusija Dortmund 1:1, Verder - Hofenhajm 3:5, Darmštat - Herta 0:2, Frajburg - Ingolštat 1:1, Bajer Leverkuzen - Keln 2:2, Majnc - Ajntraht 4:2, Lajpcig - Bajern 4:5, Šalke - Hamburger 1:1, Volfsburg - Borusija Menhengladbah 1:1.