0
Subota 15.04.2017.
18:12

Primera: Pobede Reala, Atletika i Barselone (VIDEO)

Šampionska trka u Primeri mogla je da postane zanimljivija da je Sporting uspeo da zadrži makar remi u duelu sa Realom, ali je na kraju klub iz Madrida došao do trijumfa koji možda bude i presudan u borbi sa Barselonom za prvo mesto. Iako oslabljeni neigranjem udarnog trija - Ronaldo, Bejl i Benzema (u igru nisu ulazili ni Modrić i Kros) gosti su pokazali da mogu da izbore pobedu protiv timova kakav je Sporting.

Reuters
Isko i Rodrigez nadoknadili su izostanak prvih zvezda Reala

Dva puta je tim iz Asturije imao vođstvo, oba puta u prvom poluvremenu posle golova Čopa i Vesge, ali su gosti dva puta poravnavali preko Iska i Morate. U poslednjih pola sata praktično se igralo samo pred golom Sportinga, ali tim Zinedina Zidana nikako nije uspevao da dođe do gola sve do 90. minuta kada je Isko preciznim udarcem sa oko 25 metara pronašao nebranjeni prostor i postavio konačnih 2:3.

Real je u tom trenutku imao čak šest bodova više od Barselone, ali su Katalonci pobedom nad Real Sosijedadom vratili zaostatak na tri uz jedan meč više odigran, dok će Sporting imati težak zadatak da u poslednjih šest rundi dostigne pet bodova manjka u odnosu na Leganes, prvi tim iznad crte.

Ranije tokom dana Deportivo je pred svojim navijačima lako savladao Malagu (2:0) i osvojio tri važna boda u borbi za opstanak u ligi.

Činjenicu da njegov tim igra protiv slabašne Osasune Dijego Simeone iskoristio je da odmori neke od prvotimaca, pre svega Antoana Grizmana i Stefana Savića, ali se to nije odrazilo na rezultat pošto je Atletiko lako izašao na kraj sa gostima iz Pamplone (3:0) za koje je ceo meč odigrao naš Goran Čaušić. Zanimljivo je da "jorgandžije" u završnici meča nisu iskoristile dva penala pošto su promašivali Karasko i Parti.

Meč između Barselone i Real Sosijedada odlučilo je prvo poluvreme u kom je viđeno čak pet pogodaka. Kada je Mesi u 37. minutu postigao gol za vođstvo domaćina od 2:0 malo ko je mogao da pretpostavi da će biti neizvesnosti, ali velike greške defanzivaca katalonskog velikana dovele su do toga da Baskijci na poluvreme odu sa samo golom zaostatka. U nastavku je bilo prilika na obe strane, ali ne i golova.

Rezultati, 32. kolo, Subota: Deportivo - Malaga 2:0 (Hoselu 47, Moskera 67), Sporting Hihon - Real Madrid 2:3 (Čop 14, Vesga 50 - Isko 17, Morata 59, Isko 90), Atletiko Madrid - Osasuna 3:0 (Karasko 30, 47, Felipe Luis 61), Barselona - Real Sosijedad 3:2 (Mesi 17, 37, Alkaser 44 - Umtiti 42ag, Prijeto 45+1), Nedelja: Leganes - Espanjol (12.00), Valensija - Sevilja (16.15), Betis - Eibar (18.30), Granada - Selta (20.45), Ponedeljak: Alaves - Viljareal (20.45), Petak: Atletik Bilbao - Las Palmas (San Hoze 7, Muniain 9, 58, Aduric 18, 59 - Bigas 12).