Serija A: Beloti i Ljajić doneli preokret Torinu, Juventus zaustavljen u Udinama (VIDEO)

Šest duela 27. kola Serije A odigrano je u nedelju popodne, a najvažnija vest je da Juventus nije pobedio pa su samim tim Roma i Napoli ostali u šampionskoj trci iako imaju veliki zaostatak za klubom iz Torina.

Reuters
Mihin Torino onovo na stazi uspeha

Seriju od sedam ligaških pobeda Juventusa prekinulo je Udineze na Friuliju odigravši 1:1, a pobedi je bliži bio domaćin pošto je vodio do 60. minuta.

Do velika tri boda došao je Torino našeg Siniše Mihajlovića, a junak trijumfa protiv Palerma bio je mladi Beloti koji je postigao sva tri gola za pobedu od 3:1. Kod drugog i trećeg pogotka asistent mu je bio Adem Ljajić, koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena, dok je Saša Lukić odigrao svih 90 minuta.

Ceo plen je osvojila i Đenova na gostovanju u Empoliju pošto je tim za koji je svih 90 minuta igrao Darko Lazović postigao dva pogotka u poslednja dva minuta.

Inter je zgromio Kaljari na Sardiniji rezultatom 5:1, dok pobednika i golova nije bilo u duelima Krotonea i Sasuola te Atalante i Fiorentine.

Ćiro Imobile je sa dva pogotka doneo trijumf Laciju u Bolonji pa se tim iz Rima probio na četvrto mesto na tabeli, ispred Atalante i Intera. Asistent kod drugog pogotka bio je naš Sergej Milinković Savić koji je zamenjen u 81. minutu, dok je Dušan Basta odigrao ceo meč. Filip Đorđević nije ulazio u igru.

Rezultati, 27. kolo, Nedelja: Atalanta - Fiorentina 0:0, Empoli - Đenova 0:2 (Nčam 89, Hiljemark 90), Kaljari - Inter 1:5 (Borijelo 42 - Perišić 34, 47, Banega 39, Ikardi 67pen, Galjardini 88), Udineze - Juventus 1:1 (Zapata 37 - Bonući 60), Torino - Palermo 3:1 (Beloti 73, 76, 81 - Rispoli 30), Krotone - Sasuolo 0:0, Bolonja - Lacio 0:2 (Imobile 9, 74), Subota: Roma - Napoli 1:2, Sampdorija - Peskara 3:1, Milan - Kjevo 3:1.