0
Subota 31.12.2016.
17:51 >> 20:27h

Premijer liga: Liverpulu još jedan derbi, Čelsi gazi, spektakularni preokret "đavola", Tadić paker (VIDEO)

Svi odmaraju za Novu godinu osim Engleza. Lider Premijer lige, Čelsi, slavio je na svom "Stamford bridžu" protiv Stouka - 4:2 i zadržao ubedljivu prednost, a prvi pratilac je Liverpul koji je u derbiju kola savladao Mančester Siti.

Reuters
Vajnaldum pored Kolarova šalje loptu udarcem glavom u gol Sitija

Gosti u namučili "plavce", dva puta su izjednačili, ali vema brzo Brazilac Vilijan je matirao Stouk. U finišu, Kosta je rešio pitanje pobednika. Srpski reprezentazivci Nemanja Matić i Branislav Ivanović dobili su šansu u drugom poluvremenu.

Posle Arsenala i Čelsija, koje su "crveni" savladali na gostovanjima, u trećem od četiri duela sa najvećim rivalima Liverpul je savladao i Mančester Siti, sa 1:0. Strelac jedinog gola koji je timu Jirgena Klopa doneo tri boda bio je Holanđanin Vajnaldum već u 8. minutu. Gosti, za koje je ceo meč odigrao Aleksandar Kolarov samo u prvoj polovini drugog poluvremena bili su bolji rival, ali nisu uspeli da stvore ozbiljnu priliku za gol. Liverpul sada ima četiri boda više od Sitija, ali i velikih šest poena zaostatka za Čelsijem.

Mančester Junajted je do 85. minuta gubio od Midlzboroa na "Old Trafordu", ali su "đavoli" preko Marsijala i Pogbe za 60 sekundi preokrenuli rezultat.

Dušan Tadić je asistirao Longu iz kornera za vodeći gol Sautemptona, ali su "sveci" poraženi na svom terenu od VBA.

Rezultati 19. kolo Premijer lige: Liverpul - Mančester Siti 1:0 (Vajnaldum 8), Barnli - Sanderlend 4:1 (Grej 31, 51, 53, Barns 67 - Defo 71), Čelsi - Stouk 4:2 (Kejhil 34, Vilijan 57, 65, Kosta 85 - Martins Indi 46, Krauč 63), Mančester Junajted - Midlzboro 2:1 (Marsijal 85, Pogba 86 - Lidbiter 67), Lester - Vest Hem 1:0 (Slimani 20), Sautempton - VBA 1:2 (Long 41 - Filips 43, Robson Kanu 50), Svonsi - Bornmut 0:3 (Afoge 25, Frejzer 45+1, King 88). U petak: Hal - Everton 2:2.