0
Sreda 14.12.2016.
15:35 >> 18:05h

Zlatanović častio Zvezdu u Surdulici

Crvena zvezda je 2016. godinu završila pobedom u Surdulici protiv Radnika - 2:1 (1:1) i suvereno osvojili jesenju titulu u Super ligi Srbije. Kao i tokom čitavog dela sezone, četa Miodraga Božovića se mučila, ali je i ovaj put sreća bila uz crveno-bele koji su u finišu stigli do nova tri boda.

crvenazvezdafk.com
Pobedom završili 2016. godinu: Fudbaleri Crvene zvezde

Ono što nisu mogli crveno-beli, da postignu pobedonosni gol uspelo je igraču Radnika Igoru Zlatanoviću, koji je u 87. minutu neobjašnjivo zahvatio loptu, koja je ušla u nebranjenu mrežu posle centaršuta Dušana Anđelkovića, ponovo jednog od najboljih u timu Zvezde.

Za raliku od prethodnih mečeva, na ovom je Zvezda imala mnogo šansi, pogotovo u nastavku susreta. Ispromašivali su se Le Talek, Kanga i Plavšić, ali je fortuna savetnik crveno-belih u ovoj sezoni, pa su upisali nova tri boda i pobegli Partizanu devet bodova (crno-beli u sredu na stadionu Partizana igraju poslednji meč u 2016. godini protiv Spartaka).

Domaćini mogu da žale, imali su vođstvo, u nastavku imali nekoliko šansi, a na startu drugog poluvremena, sudija Grujić je mogao da pokaže na "belu tačku" posle prekršaja Petkovića nad Kordićem.

90+5. minut - Gotova je utakmica, pobeda Zvezde 2:1.

87. minut - GOOL, Zvezda u finišu stiže verovatno do pobede, Zlatanović je ubacio loptu u svoju mrežu posle centaršuta Anđelkovića.

78. minut - Kakva šansa za Radnik! Mogao je Stefan Nikolić da se proslavi. Nadskočio je Stojanovića, ali njegov zaustavio je golman Supić.

67. minut - Zvezda nastavlja da promašuje zicere, ovaj put se obrukao Gelor Kanga.

65. minut - Šansa za Le Taleka. Na centaršut Kange, Francuz je glavom prebacio gol.

59. minut - Plavšić pogodio stativu.

53. minut - Le Talek je bio u dobroj šansi, ali je šutirao preko gola.

51. minut - Domaćin traži penal posle starta Petkovića nad Merdovićem, ali sudija Grujić samo odmahuje rukom.

46. minut - Kraći prekid u Surdulici, jer su "delije" ubacile šest, sedam baklji na teren.

45+2. minut - Burno prvo poluvremen, posle 45 minuta - 1:1. Domaćin je poveo, ali je šampion brzo izjednačio iz jedanaesterca.
40. minut - Pritisak crveno-belih u finišu, ali i dalje ostaje 1:1.
26. minut - Iskusni stručnjak domaćina Milorad Kosanpović je isključen, pa će ostatak meč pratiti sa tribina.

25. minut - GOOOOOOOOL, Anđelković poravnava, iako je golman Čančarević zakačio loptu ona se odbila od stative i ušla u gol - 1:1.

24. minut - Penal za Zvezdu zbog prekršaja nad Plavšićem, Grujić je video prekršaj.

16. minut - Javna opomena i za Orlandića zbog faula u skoku, udarca rukom u glavu.
14. minut - Žuti karton i za Srnića zbog neopreznog udarca rukom u lice Milinkovića.

11. minut - Samo 60 sekundi kasnije Zvezda je mogla do izjednačenja, Srnić je ostavio samog Orlandića pred Čančarevićem, ali golman Radnika brani.

10. minut - GOOOOOOOOOOL, Vodi Radnik golom Stefana Nikolića, koji je u situaciji jedan na jedan savladao Supića, posle greške Miloša Stojanovića - 1:0.

7. minut - Ivan Đorić je u ranoj fazi meča dobio žuti karton.
3. minut - Srnić je pao u kaznenom prostoru Radnika, sudija Grujić kaže da nije bilo elemenata za jedanesterac.
1. minut - Utakmica je počela, sa centra je krenuo domaći tim.

Radnik - Crvena zvezda (16.00)

Radnik: Čančarević, Mladenović, Milovanović, Nikolić, Radović, Pejčić, Đorić, Mišan, Merdović, Milinković, Vuković

Crvena zvezda: Supić, Petković, Stojanović, Fibel, Anđelković, Le Talek, Poletanović, Plavšić, Kanga, Srnić, Orlandić