0
Subota 03.12.2016.
15:26

Premijer liga: Čelsi kontrama do preokreta na Itihadu (VIDEO)

Već u prvom meču 14. kola Premijer lige odlučeno je ko će narednu rundu dočekati na vrhu pošto je Čelsi kao gost savladao Mančester Siti sa 3:1 (0:1), došao do osme uzastopne prvenstvene pobede i tako zadržao prvo mesto na tabeli.

Reuters
Vilijan i Luiz gol su posvetili poginulim igračima Šapekoensea

Iako nešto bolji fudbaleri domaćeg tima nisu uspeli da postignu gol u prvih 45 minuta, ali zato je to umesto njih uradio Geri Kejhil, koji je u završnici prvog poluvremena nespretnom reakcijom savladao svog golmana.

Nastavili su da napadaju domaći i u drugom delu, ali kao po pravili posle velikih promašaja usledile bi kontre posle kojih su gosti postizali golove. Najpre je De Brujne sa svega tri metra pogodio prečku iako je trebalo da pogodi prazan gol, a onda je već u sledećem napadu Dijego Košta izjednačio na 1:1 pošto je na petoparcu okrenuo Otamendija.

Samo 10 minuta kasnije i Gindogan je mogao da savlada Kurtou, ali umesto toga usledila je munjevita akcija na drugoj strani. Košta se zagradio i gurnuo loptu Vilijanu koji je lako pretrčao Kolarova, a onda sigurnim udarcem savladao Klaudija Brava. Brazilac je sa svojim sunarodnikom Davidom Luizom ovaj gol posvetio stradalim fudbalerima Šapekoensea.

I na kraju, dok je Siti grčevito pokušavao da dođe do makar jednog boda usledio je novi hladan tuš pošto je Azar lako pretrčao Kolarova i zakucao loptu u gol domaće ekipe za konačnih 1:3. Branislav Ivanović nije ulazio u igru, dok Nemanja Matić nije ni bio u protokolu, kako se pretpostavlja zbog povrede.

Dodatni problem za Siti je što su u samoj završnici crvene kartone zaradili Aguero i Fernandinjo.

Rezultati, 14. kolo, Subota: Mančester Siti - Čelsi 1:3 (Kejhil 45ag - Košta 60, Vilijan 70, Azar 90), Kristal Palas - Sautempton (16.00), Stpuk - Barnli (16.00), Sanderlend - Lester (16.00), Totenhem - Svonsi (16.00), VBA - Votford (16.00), Vest Hem - Arsenal (18.30), Nedelja: Bornmut - Liverpul (14.30), Everton - Mančester Junajted (17.00), Ponedeljak: Midlzbro - Hal Siti (21.00).