0
Nedelja 09.10.2016.
19:41 >> 22:47h

Maestro Tadić vodio Srbiju do pobede protiv Austrije, ceo stadion skandirao njegovo ime

Fudbalska reprezentacija Srbije došla je do druge pobede i ukupno sedam bodova pošto je u meču 3. kola grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Beogradu savladala posle velike borbe selekciju Austrije sa 3:2 (2:1).

Reuters
Tadić je asistirao Aleksandru Mitroviću za vođstvo Srbije

Odlično su naši momci otvorili meč pošto su već u 6. minutu poveli preko Aleksandra Mitrovića koji je odlično iskoristio dodavanje Dušana Tadića, a to je bio tek početak akcija kojima je ovaj tandemdovodio do ludila odbranu gostiju.

Naš napad je bio bolji deo tima, ali odbrana i dalje štuca što se videlo u 15. minutu kada je Stefan Mitrović pogrešio, a Zabicer iskoristio njegovu grešku. Nešto slično se desilo i u nastavku meča pošto je ponovo Aleksandar dao gol za vođstvo "orlova", a Stefan pogrešio kod izjednačujućeg gola Marka u 62. minutu.

Iako su bili fizički inferiorniji na želju i suvo znanje Dušana Tadića naš tim je i treći put poveo i to u 74. minutu kada je naš najbolji igrač u večerašnjem meču prevario protivnika na volšeban način, a onda zakucao loptu u gol Austrije za erupciju oduševljenja na stadionu Rajko Mitić.

IMali su gosti nekoliko prilika za novo izjednačenje, pre svega preko Marka Arnautovića, ali austrijski Srbin nije imao sreće da pogodi gol Stojkovića na naše veliko zadovoljstvo pa se tribinama orilo i Marko Srbine.

Srbija posle tri odigrane utakmice ima sedam bodova, kao i selekcija Republike Irske. Vels je skupio pet, a Austrija je ostala na četiri poena. Sledeću utakmicu naš državni tim igraće 12. novembra protiv Velsa u Kardifu.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+5.minut - KRAAAJ UTAKMICE, SRBIJA - AUSTRIJA 3:2
90+4. minut - Stojković brani udarac Šofa sa samo 5-6 metara
90+2. minut - Bilo je opasno pred našim golom, Stefan Mitrović je vratio loptu Stojkoviću, srećom sudije nisu vudele
90. minut - Igraće se još pet minuta nadoknade izgubljenog vremena
88. minut - Tadić - Rukavina - Gudelj šutira visoko preko gola, a bio je u odličnoj situaciji
86. minut - Volej Kolarova sa 25 metara, blokiraju Austrijanci i izbacuju u korner
81. minut - Arnautović je sam išao prema Stojkoviću, šutirao je, ali lopta mu je prešla preko noge. Sa tribina se čuje Marko Srbine

74. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, Kakav gol Dušana Tadića, prebacio je loptu na desnu nogui sjajnim udarcem je savladao golmana gostiju - 3:2. Sa tribina stadiona Rajko Mitić odzvanja Duušaan Taadiić

73. minut - Već us ledećem napadu Tadić je izbacio Mitrovića koji je hitao ka golu Austrije, ali je zaboravio loptu
72. minut - Nova prilika za Austriju, srećom ostalo je  2:2
64. minut - Ozkan brani udarac Aleksandra Mitrovića

62. minut - GOOOL, Neverovatne greške naše odbrane koja nije uspela da ispuca loptu, ona je došla do Marka Janka koji je reagovao posle odbrane Stojkovića - 2:2

56. minut - Koškanje u kaznenom prostoru Austrije, gosti su napali Aleksandra Mitrovića jer je naš reprezentativac nastavio akciju posle povrede Baumgartlingera. Pre toga ni David Alaba nije izabcio loptu u aut
55. minut - Arnautović je ostao sam iza naše odbrane, ali je udarcem glavom pogodio stativu Stojkovićevog gola
52. minut - Rukavina ka Mitroviću, ali je lopta pre udarca našeg napadača izašla iz terena
46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Udarac Alabe brani Stojković

Prvo poluvreme

45. minut - NIje bilo izgubljenog vremena pa je sudija u sekundu svirao kraj prvog poluvremena, Srbija vodi sa 2:1 golovima Aleksandra Mitrovića. Škripi u odbrani i moraćemo bolje u drugom delu jer Arnautović neće doveka promašivati
45. minut - Odlična prilika za treći gol "orlova", ali je Kostić posle odbitka Dragovića šutirao pravo u golmana Austrije
41. minut - Ponovo Arnautović probija po levoj strani, ali opet je šutirao pored gola
40. minut - Austrijanci prete u drugoj polovini drugog poluvremena, naši prete iz kontri. Udarac Kostića brani golman Austrije
27. minut - Još jednom su kombinovali Tadić i Mitrović, centarfor "orlova" izašao je pred golmana Austrije, ali bio je iskosa i nije mogao bolje da reaguje, ostaje 2:1
25. minut - Zabicer je ponovo mogao brzo da izjednači, ali je Stojković odlično reagovao u situaciji jedan na jedan

23. minut - GOOOOOOOOOOL, Ponovo vodi Srbija i ponovo je Tadić asistent, a Aleksandar Mitrović strelac, zakucao je loptu glavom u gol Austrije - 2:1.

21. minut - Odlična prilika za Janka, srećom glavom je sa 6-7 metara šutirao pored gola Stojkovića

16. minut - GOOOL, Grešku naše odbrane, tačnije Stefana Mitrovića koristi Zabicer - 1:1

9. minut - Arnautović se prošetao kroz našu odbranu, loše je šutirao

6. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, Odlična akcija naše napadačke trojke, Kostić do Tadića, ovaj je poslužio Mitrovića kao na tacni, a ovaj je levom nogom poslao loptu u gol - 1:0

4. minut - Prva prilika, Rukavina je centrirao, Mitrović zahvatio loptu glavom, ali nije bio precizan
1. minut - Utakmica je počela, na stadionu Rajko MItić je oko 10.000 gledalaca

Srbija - Austrija 3:2 (2:1)

A. Mitrović 6, 23, Tadić 74 - Zabicer 16, Marko 62

Srbija (3-4-3): Stojković - Ivanović, S. Mitrović, Nastasić - Rukavina, Milivojević, Fejsa, Kolarov - Tadić, A. Mitrović, Kostić

Austrija (4-2-3-1): Ozkan - Klajn, Dragović, Hintereger, Vimer - Baumgartlinger, Alaba - Zabicer, Junuzović, Arnautović - Janko