0
Četvrtak 06.10.2016.
19:43

"Orlovi" raširili krila u Moldaviji: Ohrabrujuća pobeda Srbije

Fudbalska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji pošto je u Kišinjevu savladala Moldaviju sa 3:0 (2:0).

Starsport
Konačno, malo radosti za "orlove"

Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu kada su najpre Kostić u 20, a potom i Ivanović u 37. minutu savladali domaćeg golmana. Prednost je došla kao plod dobre igre našeg tima, ali i grešaka odbrane Moldavije koja nas je častila u prvoj situaciji. Kod oba pogotka asistent je bio Dušan Tadić.

Ono što može da zabrone je da nam je i slabašna Moldavija u prvih 45 minuta stvorila nekoliko prilika, ali srežom nisu imali umeća da postignu gol.

Za odličnu partiju u Kišinjevu Tadić je nagrađen i pogotkom kada je u 60. minutu zatresao mrežu posle asistencije Kataija, koji je na poluvremenu zamenio Andriju Pavlovića. I to je bilo sve na ovom meču, iako su “orlovi” imali još nekoliko prilika da pobedu naprave i ubedljivijom.

Sa ova tri boda Srbija je praktično ostala u trci, iako je ona tek počela, za mesto na Mondijalu jer u slučaju da je izgubljen još neki bod već bi “orlovi” imali zaostatak za Velsom, Austrijom i Republikom Irskom.

Već u nedelju (20.45) Srbija će u Beogradu, na stadionu Rajko Mitić, ugostiti selekciju Austrije.

Drugo poluvreme:

90+3. minut - Utakmica je završena, Srbija je zabeležila prvu pobedu - 3:0
90. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade izgubljenog vremena
87. minut - Gužva u kaznenom prostoru Moldavije, ali niko nije uspeo da gurne u gol
77. minut - Odlična prilika za Kataija, koji je sa 18-19 metara šutirao pored gola iako je bio potpuno neometan
66. minut - Prilika za Jagoša Vukovića, šutirao je glavom sa peterca posle kornera, nije dobro zahvatio loptu

59. minut- GOOOOOOOL, Tadić i Katai su razmenili dupli pas, a onda fudbaleru Sautemptona nije bilo teško da zatrese mrežu - 0:3

50. minut - Posle centaršuta Kostića Rukavina je bio u prilici, ali nije bio precizan
46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Katai je u igri umesto Pavlovića. Već u prvom napadu Katai je bio u šansi, ali nije bio precizan

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, Srbija zasluženo vodi sa 2:0 golovima Kostića i Ivanovića. "Orlovi" pokazuju da su kvalitetnija ekipa i bilo bi pravo iznenađenje ako ne bi zabeležili pobedu
45. minut - Novu priliku je imao Tadić, ali je golman Čebanu uspeo da spreči novi pogodak Srbije

37. minut - GOOOOOOL, Kapiten Ivanović posle kornera zakucava loptu u gol domaćina - 0:2

31. minut - Ponovo akcija Tadića i Kostića, ali je ovog puta stativa sprečila fudbalera Hamburga da postigne još jedan gol
30. minut - Moldavci napadaju, ali ne mogu ozbiljnije da ugroze naš gol

20. minut - GOOOOOOL, Greška domaće odbrane, Tadić krade loptu, dodaje do Kostića koji pogađa prazan gol. Slavlje na tribinama malobrojnih srpskih i ruskih navijača

14. minut - Moldavci ne koriste grešku Stojkovića posle kornera
10. minut - Odličan udarac Kolarova iz slobodnog udarca, Čebanu je ponovo budan
7. minut - Dobar prekid za naš tim, Vuković je probao da prebaci loptu na drugu stativu, ali je golman Moldavije uhvatio i sprečio gol
3. minut - Prva opasna situacija pred našim golom, ali srećom nije bilo niko da skrene loptu u gol
1. minut - Utakmica je počela

Kao i u duelu sa Irskom u Beogradu, u kom su “orlovi” osvojili samo bod, selektor Slavoljub Muslin je odlučio da na teren pošalje tim u formaciji 3-4-3 u kojoj će po bokovima igrati klasični defanzivci Antonio Rukavina i Aleksandar Kolarov.

Očekivano je došlo do promene na golu pa će umesto Rajkovića mrežu čuvati Stojković, a ispred njega u poslednjoj liniji biće Ivanović, Nastasić i Vuković. Dva defanzivna vezna su Gudelj i Milivojević, a za golove bi trebalo da budu zaduženi Tadić, Kostić i Pavlović, koji je dobio prednost u odnosu na Aleksandra Mitrovića.

Moldavija - Srbija 0:3 (0:2)

Kostić 20, Ivanović 37, Tadić 60

Moldavija (4-2-3-1): Čebanu - Racu, Čarp, Epureanu, Bolohan - Čojočari, Gatčan - Andronik, Čebotaru, Dedov - Bugajev

Srbija (3-4-3): Stojković - Nastasić, Ivanović, Vuković - Rukavina, Gudelj, Milivojević, Kolarov - Kostić, Tadić, Pavlović