0
Sreda 24.08.2016.
22:33 >> 23:14h

Kvalifikacije za LŠ: Zagrepčani u evro eliti, debakl Ajaksa

Poznato je preostalih pet učesnika Lige šampiona. Hrvatski šampion, Dinamo, posle drame je uspeo da se plasira u evro elitu pošto je u pobedio Salcburg u gostima 2:1 posle produžetaka.

Reuters
Fabijan Delf, strelac jedinog gola za "građane"

Domaćin je poveo golom Lazara u 22. minutu, a produžetke "modrima" je doneo Fernades, tri minuta pre kraja. Gol odluke delo je Alžirca Sudanija, koji je pogotkom u 95. minutu doneo plasman Hrvatima među 32 najbolja kluba na Starom kontinentu i napunio još više "buđelar" kluba i Zdravka Mamića.

Nekadašnji evropski šampion, Ajaks, pretrpeo je brodolom u Rostovu. Ruski vicešampion je razbio "kopljanike" 4:1 i po prvi put u istoriji izborio plasman u Ligu šampiona. Naš reprezentativac Nemanja Gudelj uklopio se u sivilo holandskog vicešampiona.

Borusija je u Menhengladbahu deklasirala Jang Bojs. Svih šest golova "koltova" dala su dvojica fudbalera, Azar i Rafel. Mančester Siti je minimalnim rezultatom, golom Delfa, "overio" Ligu šampiona protiv skromne Steaue. Naš reprezentativac Aleksandar Kolarov, ustalio se kod Pepa Gvardiole na poziciji štopera.

Kopenhagen je pogotkom Santandera u 86. minutu izbacio kiparskog šampiona, APOEL.

REZULTATI revanš mečeva poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona: Rostov (Rusija) - Ajaks (Holandija) 4:1 (Azmon 34, Erokin 52, Noboa 60, Poloz 66 - Klasen 83 penal). Prvi meč: 1:1, Mančester Siti (Engleska) - Steaua (Rumunija) 1:0 (Delf 56). Prvi meč: 5:0, Borusija Menhengladbah (Nemačka) - Jang Bojs (Švajcarska) 6:1 (Azar 3, 64, 84, Rafael 33, 40, 77 - Rave 79). Prvi meč: 3:1, APOEL (Kipar) - Kopenhagen (Danska) 1:1 (Sotiru 69 - Santander 87). Prvi meč: 0:1. Salcburg (Austrija) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 1:2 produžeci (Lazaro 22 - Fernandes 87, Sudani 95). Prvi meč: 1:1. * NAPOMENA: Masnim slovima su prikazani timovi koji će igrati u LŠ.