0
Utorak 23.08.2016.
22:32

Kvalifikacije za LŠ: Zvezdin "dželat" u evro eliti, šok na "Olimpiku"

Bugarski šampion Ludogorec, posle Crvene zvezde, eliminisao je i najbolji češki tim, Plzen, i plasirao se u Ligu šampiona. U revanšu, Česi su slavili 2:1, ali je u Razgradu bilo 2:0 za "dželata" srpskog šampiona.

Reuters
Poljski sudija Marčinijak podelio čak dva crvena kartona fudbalerima Rome u revanšu sa Portom

Gol odluke za Bugare postigao je Brazilac Vura u 17. minutu na asistenciju Kafua, a remi 2:2 u petom minutu sudijske nadoknade doneo je Kafu, koji je bio koban i za Crvenu zvezdu u prethodnoj rundi kvalifikacija.

Roma je iznenađujuće ostala bez Lige šampiona. U prvom meču u Portu imala je odličnih 1:1, ali je na "Olimpiku", "vučica" poražena od "zmajeva"  - 3:0. Domaćin je meč završio sa devetoricom. Isključeni su De Rosi i Emerson, pa je portugalski tim lako izborio plasman među 32 najbolja kluba Evrope.

Izraleski Hapoel Ber Ševa bio je na pragu još jedne senzacije. Pobedio je šampion Izraela na svom terenu Seltik 2:0, ali tim iz Glazgova ide dalje jer je na "Seltik parku" bilo 5:2. Domaćin je promašio i jedanaesterac kod rezultata 0:0.

Legija je neprijatno iznenadila svoje navijače u Varšavi remijem protiv irskog Dandalka 1:1, ali je zbog trijumfa u gostima 2:0, poljski šampion učesnik Lige šampiona. Domaćin je strepio, gubio je 1:0 i poslednjih 25 minuta igrao sa fudbalerom manje, ali je na kraju uspeo da pogotkom u poslednjim trenucimasusreta "overi" plasman u evro elitu. Monako je golom Fabinja iz jedanaesterca u poslednjem minutu i drugi put pobedio Viljareal i plasirao se u LŠ.

Rezultati revanš mečeva poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona: Roma (Italija) - Porto (Portugalija) 0:3 (Monteiro 8, Lajun 73, Korona 75). Prvi meč: 1:1. Legija (Poljska) - Dandalk (Irska) 1:1 (Kuharčik 90+3 - Benson 19). Prvi meč: 2:0, Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Seltik (Škotska) 2:0 (Sahar 21, Hoban 48). Prvi meč: 2:5, Monako (Francuska) - Viljareal (Španija) 1:0 (Fabinjo 90 penal). Prvi meč: 2:1, Plzen (Češka) - Ludogorec (Bugarska) 2:2 (Duris 7, Matežu 6 - Vura 17, Kafu 90+5). Prvi meč: 0:2. *Napomena: Masnim slovima su ispisani timovi koji su se plasirali u LŠ.