0
Petak 22.07.2016.
19:13

Pravedan remi Zvezde i Napretka na premijeri sezone

U prvom meču 1. kola Superlige Srbije fudbaleri Crvene zvezde i Napretka podelili su bodove odigravši nerešeno 2:2 (1:0), a moglo bi da se kaže da je to i najpravedniji ishod ovog meča.

youtube.com/Sports Highlights
Ekipe su na teren izveli kapiteni Luković i Markoski

Trener Crvene zvezde na megdan Kruševljanima poslao je prilično izmenjen tim u odnosu na sastave koje je slao na teren protiv Valete. Neuigranost tima koji je verovatno prvi put igrao zajedno iskoristili su gosti koji su u završnici prvog dela meča kaznili crveno-bele za promašaje u dotadašnjem delu meča.

Glavni lrivac za pogodak Napretka bio je kapiten Aleksandar Luković koji je izgubio loptu na protivničkoj polovini, a gosti su iz dva poteza uspeli da savladaju Kahrimana.

Tek što je počelo drugo poluvreme rezervista Vukanović je iskoristio još jednu grešku odbrane Crvene zvezde i doneo ogromnih 2:0 za tim iz Kruševca.

Nadu domaćinu prelepim golom vratio je Srđan Plavšić u 60. minutu, a zanimljivo je da je samo koji tren pre toga omaleni vezista bio planiran za izmenu odnosno odmah posle toga umesto njega na teren je ušao Pablo Mouče.

Upravo Argentinac je bio pokretačka snaga crveno-belih u poslednjih pola sata i asistent kod gola Sikimića u 81. minutu. Međutim, crveno-beli nisu imali snage za potpuni preokret iako su svim silama krenuli u napad.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+5 minut - Kraj utakmice, Crvena zvezda - Napredak 2:2
90+4. minut - Lemajić je imao šansu da Napretku donese sva tri boda, ali Kahriman brani
90+1. minut - Udarac makazicama Vijeire, ali lošta prolazi samo nekoliko santimetara od desne stative Petrovićevog gola

90. minut - Le Talek ne pogađa gol Napretka sa svega 7-8 metara udaljenosti iako je bio potpuno sam. Igraće se PET minuta nadoknade izgubljenog vremena

88. minut - Zvezda opseda gol Napretka, ali nema prave šanse za treći gol

81. minut - GOOOOOOL, Mouče je probio po desnoj strani i centrirao, lopta je preskočila Vijeiru, ali je dočekao Sikimić i glavom je sproveo u mrežu za 2:2

69. minut - Šansa za Zvezdu posle kornera, Ristić je centrirao, Sikimić šutirao glavom, ali pravo Petroviću u ruke

62. minut - Prilika za Napredak, Vukanović je šutirao sa samo 3-4 metra, Kahriman je odbranio i poslao loptu do prečke, a Ristić je izbacio sa gol linije

60. minut - GOOOOOOOL, kakav pogodak Srđana Plavšića posle udarca sa oko 24-25 metara

55.minut - Lep udarac Plavšića, ali Petrović izbija loptu u korner
51. minut - Le Talek je probao udarcem glavom, ali je ta lopta bila lak plen za Petrovića

47. minut - GOOOOOL, Novi šok na Marakani, Vukanović izbegava ofsajd zamku obilazi Kahrimana i pogađa prazan gol

46. minut - Počeo je drugi deo igre, uz malo kašnjenje jer su Kruševljani i sudije iz svlačionice izašli uz dva minuta zakašnjenja

Prvo poluvreme

45+1 minut - Posle dosta slabog prvog poluvremena Kruševljani imaju gol prednosti iako je i Zvezda imala svojih šansi

42. minut - GOOOOL, Grešku Lukovića na sredini terena koriste Kruševljani, Gobeljić je izašao sam ispred Kahrimana i lako ga je prebacio - 0:1

31. minut - Fibel je bio u šansi u petercu gostiju, ali se nije najbolje snašao

19. minut - Odlična prilika za Napredak, Urošević je centrirao, a N'Diaje je šutirao glavom pravo u Kahrimana

12. minut - Poletanović je bio u prilici posle greške odbrane gostiju, ali je Frimpong u poslednjem momentu izblokirao njegov udarac

10. minut - Prva velika prilika na meču, Srnić je šutirao sa 6-7 metara, posle asistencije Ruiza, ali je Petrović odbranio njegov udarac

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

Crvena zvezda (4-2-3-1): Kahriman - Petković, Fibel, Luković, Ristić - Poletanović, Le Talek - Ruiz, Srnić, Plavšić - Sikimić

Napredak (4-5-1): Petrović - Varga, Projić, Simonović, Frimpong - Šljivić, Markoski, Vulić, Gobeljić, Urošević - N’Diaje