0
Četvrtak 14.07.2016.
19:47

Partizan razbio Zaglebje, ali nije pobedio

U prvom zvaničnom meču u novoj sezoni fudbaleri Partizana nisu uspeli da upišu pobedu pošto su u duelu 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, pred oko 10.000 gledalaca na stadionu u Humskoj, odigrali samo 0:0 protiv Zaglebja iz Lubina.

partizan.rs
Darko Brašanac je bio kapiten Partizana u duelu sa Zaglebjem

Od samog starta meča crno-beli su pokazali da su kvalitetniji rival, ali vrlo brzo je bilo primetno da će realizacija biti problem. Ređale su se šanse pred golom gostiju, ali kada odlični golman Polaček ne bi uspeo da zaustavi loptu ona bi pogađala okvir gola.

Prečku je u prvom poluvremenu poluvremenu pogodio prečku u odličnoj prilici, a isto to je pošlo od ruke i Nikolu Đurđiću u drugom delu igre. Pored toga Partizan je imao još najmanje 5-6 odličnih prilika za pogodak, ali nije uspeo da ih realizuje.

Na kraju tim Ivana Tomića je mogao da bude kažnjen za sve propuste pošto su Poljaci u drugom delu imali dve vrlo dobre prilike za potpunu senzaciju, ali nisu uspeli da ih realizuju. Trebalo bi napomenuti i da je Zaglebje od 55. minuta imalo igrača manje u polju pošto je Papadopulos zaradio dva žuta kartona.

Konačna ocena je da crno-beli imaju zadovoljavajuću igru, ali će realizacija morati da bude mnogo bolja u revanšu, koji je na programu sledećeg četvrtka, ukoliko osvajač Kupa Srbije želida ove jeseni igra u Evropi.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+4 minut - Kraj utakmice 0:0
90. minut - Igraće se još četiri minuta
90. minut - U prilici je bio i Božinov, ali je sporo reagovao pa su Poljaci stigli da ga izblokiraju
89. minut - Još jedna prilika za Bogosavca, ali slabo je šutirao glavom pa je lopta pala u ruke golmana Zaglebja
85. minut - Partizan i dalje pokušava da dođe makar do minimalne pobede, ali se Poljaci odlično brane

75. minut - Pjatek je išao sam prema golu Šaranova, ali srećom po crno-bele prebacio je gol u odličnoj situaciji

65. minut - Everton je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Polaček ponovo na pravom mestu

62. minut - Kakva prilika za Jankovića, bio je sam pred golmanom Zaglebja, ali je šutnuo pored gola

61. minut - Malo je nedostajalo da Zaglebje kazni sve promašaja Partizana, kombinovali su Janoška i Rakovski, ali je lopta otišla pored stative gola Šaranova

55. minut - Napadač Zaglebja Papadopulos dobio je drugi žuti karton, pa će Partizan punih 35 minuta imati igrača više
52.minut - Partizan nastavlja da pritiska rivala, Janković je asistirao ka Radoviću, ovaj je lepo šutirao, ali je golman poljskog tima izbio loptu u korner

50. minut - Kakva šansa za Partizan, Đurđić je sa samo tri metra udarcem glavom pogodio prečku, a onda je Radović posle odbitka prebacio gol Zaglebja

48. minut - Došlo je do gužve u kaznenom prostoru Zaglebja, pao je Janković, ali sudija je procenio da nema osnova za penal
46. minut - Nije bilo izmena u poluvremenu ni u jednom od timova

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme. Partizan je bio daleko bolji rival, ali nije uspeo da to materijalizuje makar jednim pogotkom

37. minut - Bogosavac sa samo šest metara udaljenosti umesto gola pogađa prečku

35. minut - Mihajlović je imao još jednu priliku, ali je lopta posle njegovog udarca pršla tik uz levu stativu gola Zaglebja

25. minut - Tek sada Poljaci su uputili prvi udarac ka golu Šaranova, ali lopta je otišla visoko preko gola
22. minut - Posle prve polovine prvog poluvremena i dalje nema golova u Humskoj, Partizan - Zaglebje 0:0

15. minut - Mihajlović je izašao sam ispred Polačeka, ali je otišao malo ukoso pa je iskusni golman uspeo da skrati ugao i tako lakše odbrani udarac krilnog napadača Partizana

14. minut - Crno-beli imaju apsolutnu terensku inicijativu, ali ne uspevaju ozbiljnije da ugroze gol Poljaka
3. minut - Prvi udarac uputio je desni bek Partizana Vulićević, ali nije bio precizan
1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

PARTIZAN (4-3-2-1): Šaranov - Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac - Brašanac, Everton, Radović - Janković, Mihajlović - Đurđić

ZAGLEBJE (4-2-3-1): Polaček - Todorovski, Guldan, Dabrovski, Čotra - Pjatek, Kubicki - Voznijak, Rakovski, Janoška - Papadopulos