0
Sreda 25.05.2016.
18:57

Muslinov uspešan debi, uočljive promene u igri "orlova" (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je sa 2:1 (2:1) selekciju Kipra u prijateljskom meču odigranom u Užicu pred oko 5.000 gladalaca.

fss.rs
Muslin zabeležio prvu pobedu na klupi "orlova"

Na debiju Slavoljuba Muslina na klupi "orlova" i pre početka utakmice bile su uočljive promene pošto je iskusni stručnjak odlučio da igra sa tri štopera (Maksimović, Rajković, Milunović) i dva ofanzivna beka (Rukavina i Mladenović).

Već u prvih 10 minuta postignuta su dva gola i to obe lopte u završile iza leđa gostujućeg golmana. Najpre je Aleksandar Mitrović na asistenciju Dušana Tadića sproveo loptu u gol, da bi asistent kod prvog bio strelac drugog pogotka uz malu pomoć jednog odbrambenog igrača Kipra.

Mogli su "orlovi" i do ubedljvijeg vođstva u prvih pola sata igre, ali kako nisu uspeli u tome usledila je kazna i to servirana od strane naših reprezentativaca. Nikola Maksimović u nameri da vrati loptu Kahrimanu nije primetio da naš golman nije ispred svog gola pa mu je lopta pobegla i ušunjala se u mrežu.

Novi selektor je u drugom poluvremenu izvršio brojne izmene što je doprinelo tome da tempo igre padne pa nismo bili u prilici da vidimo veliki broj prilika. U jednoj, nešto boljoj od ostalih, našli su se Ljajić i Živković, ali se nisu najbolje snašli pred golom gostiju.

U samoj završnici, odnosno u nadoknadi izubljenog vremena gosti su mogli do gola za remi, ali se Kahriman iskupio za grešku iz prvog poluvremena pošto je sprečio napadača Kiprana da ga lobuje u situaciji "jedan na jedan".

Srbija - Kipar 2:1 (2:1)
(A. Mitrović 2, Tadić 10 - Maksimović 32ag)

Stadion: Gradski stadion (Užice)
Gledalaca: oko 5.000
Sudija: Pavle Radovanović (Crna Gora)

Srbija: Kahriman - Rukavina (Sedlar), Ni. Maksimović, Milunović, Rajković, Mladenović (Kolarov) - Matić (Grujić), Ne. Maksimović, Tadić (Ljajić), Kostić (Živković) - Mitrović (Pavlović).

Kipar: Jorgalides - Stilijanu (Hristoforu), Merkis, Lajfis, Haralambus - Haralambides, Laban, Artimatas (Nikolau), Kirjaku (Makris), Aleksandru (Aloneftis) - Sotiriju.