0
Sreda 18.05.2016.
21:19 >> 23:03h

Liga Evrope: Sevilji pehar, Šveđanin pokrao Liverpul

Sevilja je još jednom dokazala da je specijalista za Ligu Evrope. Andalužani su odbranili trofej u drugom po rangu evropskom takmičenju pošto su u finalu pobedili Liverpul 3:1 u Bazelu. Ovo je treća uzastopna titula španskog kluba. Međutim, za novu krunu mogu da zahvale švedskom sudiji Jonasu Eriksonu, koji u prvom poluvremenu nije dosudio dva, možda i tri jedanesterca za četu Jirgena Klopa, koja ostaje bez Evrope naredne sezone.

Reuters
Slavlje fudbalera Sevilje posle gola Kevina Gameira u 46. minutu

Na stadionu "Sent Jakobs" park viđena je dramatična utakmica. U prvih 45 minuta gledali smo dominaciju "redsa" i "rukomet" u svom šesnaestercu fudbalera Sevilje, koji očajni sudija Erikson nije video. Fenomenalni gol Stardiža u 35. minutu probudio je nadu navijača Liverpula da mogu da stignu do trofeja i Lige šampiona, ali u nastavku - kataklizma, potop engleskog kluba.

Kao da su fudbaleri dva tima promenili dresove u svlačionici. U prvom poluvremenu, igrači Sevilje skoro da nisu šutnuli na gol Minjolea, u nastavku rapsodija momaka u belim dresovima. Samo što je počelo drugo poluvreme Kevin Gameiro je izjednačio.

To je demoralisalo izabranike Jirgena Klopa, koji se od tog šoka nisu oporavili do kraja meča. Koke je sa dva gola u 64. i 69. minutu zapečatio sudbinu tima sa "Enfilda", a Sevilji doneo opet trofej u njiihovom omijenom takmičenju. Osim slave, španski klub je izborio i učešće u Ligi šampiona naredne sezone.

Ovaj trijumf Sevilje je doneo radost i fudbalerima Partizana, koji će zbog pobede Španaca igrati u drugom, a ne prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Pogledajte sve golove!

1:0 Staridž

1:1 Gameiro

1:2 Koke

1:3 Koke

Pre početka meča, na tribini iza gola su se sukobili navijači Liverpula i Sevilje.