0
Nedelja 13.12.2015.
12:51 >> 14:56h

Božinov sprečio nokaut na Banjici

Fudbaleri Rada i Partizana odigrali su nerešeno 2:2 na Banjici u poslednjem meču 21. kola Superlige Srbije.

Reuters
Raspoloženje nepromenjeno: Stefan Babović

I od goreg može gore. Drulovićev tim našao je način da ponovo neprijatno iznenadi svoje navijače..

Tri dana posle traumatične eliminacije iz Evrope, crno-beli su posle 0:2, iščupali bod na Banjici protiv Rada zahvaljujući dvostrukom strelcu Valeriju Božinovu.

Najbolji strelac Partizana ušao je sa klupe u 68. minutu, a onda uradio ono što do tada nisu umeli njegovi saigrači: iskoristio je dve prilike koje su mu se ukazale i spasio goste nove bruke.

Ipak, i remi, u situaciji u kojoj je trenutno Partizan, ravan je porazu i svakako da onaj “slađi” deo kolača ostaje u Crnotravskoj ulici i vredeće Radu u grčevitoj borbi za opstanak.

RAD: Budaković, Vico, Đurić, Obradović, Bašanović, Vidić, Ljubinković, Mladenović, Veselinović, Denić, Arsenijević.
PARTIZAN: Kljajić, Bandalovski, Ćirković, Fabrisio, Leković, Jevtović, Brašanac, A. Živković, Ilić, Ninković, Šaponjić.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

90+5. minut - Kraj utakmice.
89. minut - Strašan udarac Brašanca pod prečku, ali vadi to golman Rada. Bio bi to evrogol.

83. minut - GOOOOOL!!! Partizan je izjednačio na 2:2, ponovo Božinov. Lazar Ćirković je proigrao Bugarina.

80. minut - Slobodan udarac za Partizan nekih 22-23 metra od gola, iskosa sa desne strane. Živković samo do živog zida.
76. minut - Akcija Ilića i Stevanovića, ali loša povratna lopta krilnog igrača crno-belih.

73. minut - GOOOOL!!! Partizan je smanjio na 2:1, strelac Valeri Božinov. Odličan prodor Živkovića po levoj strani, centaršut na peterac, gde je bio Božinov, koji je smestio loptu u gol.

70. minut - Nervozni su fudbaleri Partizana što pokazuje i razlog zbog kog je Alen Stevanović dobio žuti karton. Prvo je bek Rada sjajno anticipirao gde će lopta ići, a onda je i oteo Stevanoviću, a ovaj zbog prigovora, a ne zbog faula, dobija žuti karton.
64. minut - Žuti karton za Bandalovskog, Partizan baš deluje loše u ovim trenucima.

60. minut - GOOOOL!!! Rad vodi 2:0, strelac Đorđe Denić. Centaršut Veselinovića sa desne strane, a Denić se samo "poklonio" na drugoj stativi za gol!

55. minut - Dobar centaršut Bandalovskog, a Šaponjić propušta loptu kroz noge i ona odlazi igračima Rada.
51. minut - Dobar centaršut sa desne strane, skočio je Šaponjić, tukao glavom, ipak pored gola.
48. minut - Neuspela kombinacija Ilića i Brašanca.

46. minut - Počeo je drugi deo meča. Budući trener Partizana Ivan Tomić je na Banjici i gleda crno-bele. Sa njim u društvu je i Žarko Lazetić, bivši napadač crno-belih. Nikola Ninković izlazi iz igre. Na terenu je Alen Stevanović.

45+2. minut - Gotovo prvo poluvreme na Banjici. Partizan je bio bolji rival, ali Rad vodi.
44. minut - Opet drama ispred šesnaesterca Partizana, kao kod prvog gola. Ipak, bez problema Kljajić hvata loptu.
40. minut - Dobar pokušaj Živkovića, ali je Budaković bio odlično postavljen.

38. minut - GOOOOL!!! Rad vodi 1:0, strelac Aleksandar Trninić. Strahovit udarac Trninića iz slobodnog udarca, projektil koji je završio u mreži Partizana.

31. minut - Pritiska Partizan, šutira, ali bez prave opasnosti po gol Rada, ako ne računamo promašeni penal.
26. minut - Nova šansa za Partizan! Gužva u šesnaestercu Rada, dva pokušaja Saše Ilića i lopta odlazi u korner. Požrtvovano su uklizavali štoperi domaćina.
23. minut - Dobra akcija Partizana, dugo je trajala, a završila se novim udarcem Ninkovića, koji metar preko gola.
18. minut - Dubinska lopta Ninkovića ka Brašancu u šesnaesterac Rada, ali seče odbrana domaćih.
12. minut - Jako loš pas Živkovića ka Ninkoviću, propala akcija.
9. minut - Karambol u šesnaestercu Rada, lopta se odbijala od jednog do drugog igraca, ali bez udarca na gol.

5. minut - Penal za Partizan. Ninković je u šesnaestercu "zalomio" Vica, koji je rukom sa zemlje zadržao loptu. Saša Ilić pokušava, ali golman iz ovog duela izlazi kao pobednik.

1. minut - Utakmica je počela.