0
Utorak 24.11.2015.
20:35 >> 22:56h

LŠ: Barsa bez milosti prema "vučici", Arsenal ostao u životu (SVI GOLOVI)

Fudbaleri Barselone pregazili su Romu, dok je Arsenal zadržao šanse da se nađe u osmini finala, u mečevima petog kola Lige šampiona.

Reuters
Dvostruki strelci: Lionel Mesi i Luis Suarez

Barselona je potvrdila da se nalazi u sjajnoj formi pobedivši 6:1, a taj duel obeležio je i povratak dvostrukog strelca Lionela Mesija na "Nou Kampu".

Arsenal je rezultatom 4:0 dobio zagrebački Dinamo i iskoristio ubedljiv poraz Olimpijakosa u Minhenu (4:0), pa će mu u poslednjem kolu biti potrebna pobeda od dva gola razlike u Atini.

Čelsi je bio siguran u Tel Avivu pobedivši 4:0, kijevski Dinamo je sa 2:0 iznenadio Porto u gostima, dok je Gent pogotkom u 95. minutu preokrenuo u Lionu.

Rekord Katalonaca

Fudbaleri Barselone nastavljaju sa fenomenalnim partijama, a ubedljivom igrom protiv Rome stigli su do 1030 golova u Evropi i tako preskočili najvećeg rivala Real Madrid koji je do sada postigao 1026 pogodaka.

Na stadionu "Nou Kamp" golove za ekipu Luisa Enrikea postigli su Lionel Mesi i Luis Suares po dva, dok su se u strelce upisali i Đerar Pike i Adrijano.

Vezista Olimpijakosa Luka Milivojević odigrao je čitav meč protiv Bajerna i zaradio javnu opomenu. Celu utakmicu odigrali su i štoperi Liona i Genta Milan Biševac, odnosno, Stefan Mitrović. Marko Poletanović i Uroš Vitas presedeli su meč na klupi belgijskog tima.

Predrag Rajković je imao nekoliko odličnih intervencija, ali je ipak primio četiri gola od Čelsija. Na klupi Makabija iz Tel Aviva ostao je Nikola Mitrović. Na drugoj strani, za Čelsi celu utalmicu odigrao je Nemanja Matić i dobio žuti karton, dok je Branislav Ivanović bio na klupi. Vezista kijevskog Dinama Radosav Petrović meč u Portu proveo je među rezervama.

Grupa E:
BATE Borisov - Leverkuzen 1:1 (Gordejčuk 2 - Mehmedi 68)
Barselona - Roma 6:1 (Suarez 15, 44, Mesi 18, 60, Pike 56, Adrijano 77 - Džeko 90+1)
Tabela: Barselona 13, Leverkuzen 5, Roma 5, BATE Borisov 4

Grupa F:
Arsenal - Dinamo Zagreb 3:0 (Ozil 29, Sančez 33, 69)
Bajern - Olimpijakos 4:0 (Daglas Kosta 8, Levandovski 16, Miler 20, Koman 70)
Tabela: Bajern 12, Olimpijakos 9, Arsenal 6, Dinamo Zagreb 3

Grupa G:
Porto - Dinamo Kijev 0:2 (Jarmolenko 35pen, Gonzalez 64)
Makabi Tel Aviv - Čelsi 0:4 (Kejhil 21, Vilijan 73, Oskar 77, Baba 90+1)
Tabela: Čelsi 10, Porto 10, Dinamo Kijev 8, Makabi Tel Aviv 0

Grupa H:
Zenit - Valensija 2:0 (Šatov 15, Dzjuba 74)
Lion - Gent 1:2 (Feri 7 - Milićević 32, Kulibali 90+5)
Tabela: Zenit 15, Gent 7, Valensija 6, Lion 1

GOLOVE SA SVIH UTAKMICA POGLEDAJTE OVDE:

KRAJ SVIH MEČEVA

90+5. minut - Šok u Lionu. Kalifa Kulibali u poslednjem minutu za pobedu Genta.

90+1. minut - Abdul Baba trese mrežu Rajkovića za 4:0.

90+1. minut - Iskupio se Edin Džeko. Utešni pogodak za Romu.

82. minut - Penal za Romu. Ipak, Edin Džeko je neprecizan.

77. minut - Čelsi je stigao do trećeg gola, za koji je zaslužan Oskar.

77. minut - Katastrofa "vučice". Barsa vodi 6:0, pogodio je Adrijano posle promašenog penala Nejmara.

73. minut - Čelsi na pragu trijumfa u Tel Avivu. Vilijan je matirao Rajkovića.

70. minut - Bajern je došao do ubedljivih 4:0 protiv Olimpijakosa golom Kingslija Komana.

69. minut - Još jedan gol Aleksisa Sančeza. Arsenal vodi 3:0.

64. minut - Derlis Gonzalez je utišao "Dragao". Sada je 2:0 za Dinamo Kijev u Portu.

60. minut - Pukla je petarda. Barselona golom Mesija vodi 5:0 protiv Rome.

56. minut - Još jedan gol u mreži Rome. Đerar Pike je strelac.

53. minut - Bavarci sa igračem manje. Holger Badštuber je zaradio crveni karton.

46. minut - Nastavljeni su mečevi.
45. minut - Sledi pauza, predah na svim mečevima.

44. minut - Potop Rome. Barsa je pred odlazak na veliki odmor povela 3:0 pogotkom Luisa Suareza.

41. minut - Makabi u nastavku sa igračem manje. Tal Ben Haim je isključen zbog grubog starta.

35. minut - Vode Ukrajinci u Portugalu. Andrij Jarmolenko je matirao Ikera Kasiljasa sa bele tačke.

33. minut - Razgoropadio se Arsenal. Već je 2:0, a mrežu je zatresao Aleksis Sasnčez.

32. minut - Gent je izjednačio u Lionu. Danijel Milićević je pogodio.

29. minut - Gol u Londonu, Arsenal je poveo protiv Dinama iz Zagreba. Strelac je Mesut Ozil.

21. minut - Čelsi vodi u Izraelu. Kapitulirao je Predrag Rajković, savldao ga je Geri Kejhil.

20. minut - Silni Bajern. Bavarci su golom Tomasa Milera stekli prednost od 3:0.

18. minut - Već drugi gol Barselone. Lionel Mesi je rastužio Rimljane.

16. minut - Bavarci postižu još jedan pogodak. Levandovski je iskoristio "otpadak" Komana. Sada je 2:0.

15. minut - Barselona vodi 1:0 protiv Rome. Gol je postigao Luis Suarez.

8. minut - Bajern je načeo Grke. Daglas Kosta je zatresao mrežu Olimpijakosa.

7. minut - Lion je poveo protiv Genta. Džordan Feri je strelac.

1. minut - Počelo je svih šest utakmica večerašnjeg programa.