0
Sreda 16.09.2015.
20:43 >> 23:10h

LŠ: Senzacija u Zagrebu, Rajko "popio" četvorku (GOLOVI)

Drugi dan takmičenja nove sezone Lige šampiona obeležila je senzacionalna pobeda zagrebačkog Dinama nad Arsenalom 2:1 na "Maksimiru", u okviru grupe F.

Reuters
Trenutak kada Predrag Rajković pravi penal

Minhenski Bajern je u istoj grupi stigao do startnog trijumfa na gostovanju Olimpijakosu u Pireju od 3:0, iako su do odlaska na veliki odmor mreže mirovale.

Roma je pogotokom Alesandra Florencija sa gotovo 50 metara izborila remi protiv Barselone 1:1, u grupi E, dok je Leverluzen kod kuće lako savladao BATE Borisov 4:1.

Srbi u evro eliti

Nikola Mitrović i Predrag Rajković odigrali su ceo meč za Makabi protiv Čelsija, za koji su na klupi sedeli Branislav Ivanović i Nemanja Matić. Nemanja Milunović je postigao gol za BATE, dok je Filip Mladenović napravio penal. Aleksandar Jevtić nije ulazio u igru. Stefan Mitrović bio je u sastavu Gentu, a Uroš Vitas je duel sa Lionom gledao sa klupe kao i Milan Biševac na drugoj strani. Radosav Petrović odgledao je remi svog Dinama iz Kijeva sa Portom sa klupe.

U grupi G, Čelsi je bez muke izašao na kraj sa Makabijem 4:0, svog bivšeg igrača Slaviše Jokanovića, pošto su "plavci" četiri puta savladali Predraga Rajkovića, a Dinamo i Porto podelili su bodove u Kijevu 2:2.

Konačno, u grupi H, najviše pogotaka viđeno je na duelu Valensije i Zenita, a gosti iz Sankt Peterburga su na kraju slavili na Mestalji 3:2, dok je Gent, na svom debiju u eliti, uspeo sa devet igrača da osvoji bod protiv Liona - 1:1.

Grupa E:
Roma - Barselona 1:1 (Florenci 31 - Suarez 21)
Leverkuzen - BATE 4:1 (Mehmedi 5, Čalhanoglu 48, 75 , Čičarito 59 - Milunović 13)
Tabela: Leverkuzen 3 boda, Roma i Barselona po 1, BATE Borisov 0.

Grupa F:
Dinamo Zagreb
- Arsenal 2:1 (Čemberlen ag 24, Fernandeš 58 - Volkot 79)
Olimpijakos - Bajern 0:3 (Miler 52, 90+2, Gece 89)
Tabela: Bajern i Dinamo Zagreb po 3 boda, Arsenal i Olimpijakos 0.

Grupa G:
Čelsi - Makabi 4:0 (Vilijan 15, Oskar 45+3, Košta 59, Fabregas 78)
Dinamo Kijev - Porto 2:2 (Gusev 20, Bujalski 89 - Abubakar 23, 81)
Tabela: Čelsi 3 boda, Dinamo Kijev i Porto po 1, Makabi 0.

Grupa H:
Valensija - Zenit 2:3 (Kanselo 55, Gomeš 74 - Hulk 9, 45, Vicel 76)
Gent - Lion 1:1 (Milićević 68 - Žale 58)
Tabela: Zenit 3 boda, Gent i Lion po 1, Valensija 0.

OVDE POGLEDAJTE GOLOVE SA VEČERAŠNJIH UTAKMICA:

KRAJ SVIH UTAKMICA

90+2. minut - Bajern je došao do 3:0, strelac Tomas Miler iz penala.

89. minut - Mario Gece je stavio tačku na meč u Pireju. Bajern vodi 2:0.

89. minut - Vitalij Bujalski je strelac za Dinamo iz Kijeva za 2:2.

81. minut - Abubakar je još jednom zatresao mrežu Dinama iz Kijeva, sada je 2:1 za Porto.

79. minut - Volkot daje nadu Arsenalu, sada je 2:1.

78. minut - Kanonada Čelsija, Fabregas je strelac za 4:0.

76. minut - Zenit ponovo vodi, Aksel Vicel za 3:2.

76. minut - Leverkuzen je sa bele tačke došao do 4:1. Strelac je ponovo Čalhanoglu, a zbog prekršaja je žuti karton zaradio Filip Mladenović.

74. minut - Valensija je stigla dva gola zaostatka. Andre Gomeš je pogodio za 2:2.

68. minut - Gent je izjednačio protiv Liona, strelac Danijel Milićević.

59. minut - Dijego Košta je savladao Rajkovića za 3:0.

59. minut - Leverkuzen vodi 3:1, pogodio je Čičarito Ernandez.

58. minut - Lion je poveo, pogodio je Kristof Žale.

58. minut - Dinamo je blizu skalpa. Žunior Fernandeš je povećao vođstvo na 2:0.

55. minut - Valensija je smanjila preko Kansela.

52. minut - Bajern vodi u Pireju. Tomas Miler je zaledio navijače Olimpijakosa.

48. minut - Leverkuzen vodi 2:1, strelac je Hakan Čalhanoglu.

46. minut - Počela su druga poluvremena.
POLUVREME
45+3. minut - Čelsi vodi 2:0, gol sa bele tačke postigao je Oskar. Prethodno je Tal Ben Haim skrivio jedanaesterac.
45. minut - Silni Zenit u Valensiji. Hulk je udvostručio prednost kluba iz Sankt Peterburga.
41. minut - Brutalan start Brehta Dežaegera nad Maksimu Gonalonu koštao je igrača Genta crvenog kartona.

40. minut - Arsenal ostaje sa igračem manje. Olivije Žiru je za 40 minuta igre zaradio dva žuta kartona i automatsko isključenje.

31. minut - Kakav pogodak Alesandra Florencija sa više od 40 metara. Roma je izjednačila na 1:1. Delirijum u Rimu, Ter Štegen je lobovan.

24. minut - Šok za Arsenal u Zagrebu. Dinamo vodi 1:0, autogolom Okslejda Čemberlena posle šuta Josipa Pivarića.

23. minut - Porto je ekspresno izjednačio, pogodak je postigao Vinsent Abubakar.

21. minut - Barselona vodi 1:0 u Rimu, pogodio je Luis Suarez na asistenciju Ivana Rakitića.

20. minut - Oleg Gusev je zatresao mrežu Porta. Dinamo Kijev je poveo.

15 . minut - Čelsi vodi 1:0, pogodio je Vilijan. Rajković je bio nemoćan.

13. minut - BATE je izjednačio protiv Leverkuzena, strelac Nemanja Milunović.

9. minut - Zenit vodi u Valensiji, strelac Hulk.

6. minut - Predrag Rajković je ostao nesavladan posle penala za Čelsi. Eden Azar je šutirao preko gola. Srpski golman prethodno je napravio prekršaj za najstrožu kaznu i dobio žuti karton.

5. minut - Levrkuzen je poveo 1:0, strelac Admir Mehmedi.

1. minut - Počelo je svih osam utakmica večerašnjeg programa.