Sreda 18.06.2014.
11:22
Beta A

Kapelo: Dosta dobro smo reagovali posle primljenog gola

Selektor Rusije Fabio Kapelo je rekao da su njegovi fudbaleri dobro reagovali posle primljenog gola i da mu je žao što nisu preokrenuli rezultat protiv Južne Koreje na Svetskom prvenstvu u Brazilu.

Selektor reprezentacije Rusije Fabio Kapelo

"Moji igrači su dosta dobro reagovali i to je za mene veoma važno, pogotovo što smo imali šanse da damo i drugi gol, ali to je fudbal", rekao je Kapelo posle utakmice u Kujabi.

Rusija je igrala nerešeno (1:1) sa Južnom Korejom, koja je povela posle velike greške golmana Igora Akinfejeva u 68. minutu. Izjednačenje Rusiji je doneo Aleksandar Keržakov u 74. minutu.

"Bila je ovo dobra utakmica. Oni su puno trčali u prvom poluvremenu, umorili se i posustali u drugom delu. Videli ste kakav su gol dali, nije bilo lako reagovati posle toga", rekao je Kapelo.

On je posebno istakao strelca za Rusiju, rezervistu Keržakova, koji je ušao u igru samo tri minuta pre nego što je dao gol.

"Keržakova dosta dobro poznajem, on je fantastičan fudbaler i uvek ulazi u prilike za gol", istakao je Kapelo.

Keržakov je rekao da je njegova ekipa loše počela susret i da je trebalo vremena da se navikne na vremenske uslove.

"Nisam bio nervozan, bio sam sve vreme u igri, čak i kada sam bio pored terena. Ovo je Svetsko prvenstvo, igram za svoju zemlju, ne smem da budem opušten ni sekund. Loše smo počeli, bilo je veoma vruće, trebalo je da se naviknemo na to", rekao je Keržakov.

Ruske novinare je zanimalo da Keržakov prokomentariše lošu reakciju Akinfejeva, na šta je on odgovorio:

"Ne razumem zašto je neophodno fokusirati se na pojedinca. Igrali smo nerešeno, nije loš rezultat".

Rusija će u narednom kolu igrati protiv Belgije u nedelju.