Nedelja 13.04.2014.
18:02
Beta A

Inter razbio Mihajlovićevu Sampdoriju, preokret Torina

Fudbaleri Intera pobedili su danas u Đenovi Sampdoriju sa 4:0, u utakmici 33. kola italijanskog prvenstva i popeli se na peto mesto, dok je Napoli pobedio Lacio sa 4:2 i učvrstio se na trećem mestu na tabeli.

Maksi Lopez (Sampdorija) i Andrea Ranokija (Inter)

Inter je ostvario 13. pobedu u prvenstvu i sa 53 boda popeo se na peto mesto na tabeli koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Ekipa Siniše Mihajlovića pretrpela je 14. poraz i zauzima 12. mesto sa 41 bodom. Mauro Ikardi bio je dvostruki strelac za Inter, a pogodio je mrežu u 13. i 63. minutu. Golove su postigli i Valter Samjuel u 61. i Rodrigo Palasio u 78. minutu.

Fudbaler Sampdorije Maksi Lopes promašio je jedanaesterac u 18. minutu, a od 19. minuta domaći su igrali sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Martins Eder.

Napoli je na svom terenu pobedio Lacio sa 4:2 najviše zahvaljujući Gonzalu Iguainu koji je postigao "het-trik". On je golove postigao u 50. minutu iz jedanaesterca, 67. i 90. minutu. Pogodak za ekipu Rafaela Benitesa postigao je i Dris Mertens u 42. minutu. Golove za rimski klub postigli su Senad Lulić u 21. minutu i Ogenji
Onazi u 82. minutu. Napoli je treći na tabeli sa 67 bodova, dok je Lacio pao na osmo mesto sa 48 bodova. Torino je posle preokreta u završnici na svom terenu pobedio Đenovu sa 2:1 i popeo se na sedmo mesto na tabeli. Đenova je vodila do 86. minuta golom Alberta Đilardina, u poslednjem minutu izjednačio je Ćiro Imobile, a minut kasnije pobedonosni gol postigao je Alesio Čerči. Torino na sedmom mestu ima 48 bodova, a Đenova zauzima 13. mesto sa 39 bodova.

Fiorentina je na gostovanju pobedila Veronu sa 5:3, Kjevo je na gostovanju pobedio Livorno sa 4:2, a ranije danas Bolonja i Parma odigrali su nerešeno 1:1. Večeras od 20.45 igraju Milan i Katanija, a sutra u isto vreme igraju Udineze i Juventus.