M. Stojiljković - Vesti A

Pokvarili čoveku jubilej: Ni Matić "ne voli" Vengera

Francuz će najgori dan u životu pamtiti i po asistencijama srpskog reprezentativca.

Pregazili "tobdžije": Nemanja Matić i Tomaš Rosicki

U danu tri fudbalska spektakla (po šest golova Čelzija i Liverpula, pet Mančester Sitija), dva het-trika (Luis Suarez i Jaja Ture) i jednog gola sa pola terena (Vejn Runi), zapažen učinak imao i jedan srpski fudbaler. Nemanja Matić je dao "skroman" doprinos više nego ubedljivoj pobedi Čelzija u derbiju kola nad Arsenalom (6:0) u kome je ekipa Žozea Murinja i bukvalno uništila nesvakidašnji jubilej menadžera gostiju Arsena Vengera - 1.000 utakmicu na klupi londonskih "tobdžija". Francuz je skrhan posle meča rekao da mu je to jedan od najgorih dana u životu u kome je njegov tim već posle 17 minuta gubio sa 3:0, a na kraju primio pola tuceta golova. Od tih šest, dva gola su pala posle asistencija srpskog veziste. Nemanja Matić je u 7. minutu proigrao Nemca Andrea Širlea za vođstvo Čelzija od 2:0, a u 71. minutu pomogao mladom Egipćaninu Mohamedu Salahu da prvencem u Premijer ligi postavi konačan rezultat meča.

Odličan u timu Čelzija bio je i drugi srpski reprezentativac, Branislav Ivanović, uz golmana Petera Čeha (jedini odigrao sve mečeve) i kapitena Džonija Terija, najstandardniji igrač u timu "plavaca".

U subotu je od naših fudbalera igrao još samo Aleksandar Kolarov (na slici sa Tureom). Na terenu je proveo svih 90 minuta, a njegov Siti je "petardom" ispratio Magatov Fulam (5:0), u utakmici u kojoj je prvi het-tik u karijeri ostvario sjajni vezista iz Obale Slonovače, Jaja Ture. Istina, prva dva gola postigao je sa "bele tačke", ali je zato treći za priču.

A šta tek reći za het-trik Luisa Suareza, koji je na 25 utakmica za Liverpul ove sezone postigao 28 golova, čime je izjednačio klupski rekord Robija Faulera, a samo ga šest deli od rekorda Premijer lige, koji drže Alan Širer (Blekburn 1994/95) i Endi Kol (Njukasl 1993/94).

Het-trik: Luis Suarez je prvi strelac Premijer lige sa 28 golova
Umetnost: Vejn Runi gađa gol Fulama sa pola terena

Ovaj dan pamtiće i Vejn Runi. Iskopirao je Dejvida Bekama od pre 18 godina i sa gotovo pola igrališta matirao golmana Fulama, Španca Adrijana. Runi je na ovom meču bio kapiten Mančester Junajteda u odsustvu povređenog Nemanje Vidića.

Zbog povrede nije bilo ni Matije Nastasić (Mančester Siti)...