Nedelja 12.01.2014.
23:34
Vesti A

Spektakl u Stouku: Osam golova, mnogo drame, tuge i (ne)sreće

U odbrani smo pravili greške, ali je napad bio savršen, rekao je posle pobede menadžer Liverpula Brendan Rodžers, u čijem timu je pored sjajnog Luisa Suareza zablistao oporavljeni Danijel Staridž

Dvostruki strelac: Luis Suarez je ukupno postigao 22 gola u Premijer ligi ove sezone

Kolarov asistirao Džeku
Liverpul se ovom pobedom vratio na četvrto mesto na tabeli Premijer lige sa 42 boda, pet manje od prvoplasiranog Mančester sitija, koji je nešto ranije danas kao gost savladao Njukasl sa 2:0. Vodeći gol za "građane" postigao je Edin Džeko posle asisitencije Aleksandra Kolarova u 8. minutu, a konačan rezultat postavio je Španac Negredo u sudijskoj nadoknadi vremena.

Sudija Majk Džons i Alan Pardju

Mrlju na važnu pobedu gostiju bacio je poništen gol za Njukasl, koji je posle spektakularnog udarca postigao Tiote. Sudija Majk Džons je u tom 35. minutu presudio da je Joan Gofran zaklanjao golmana Harta, pa je posle dogovora sa pomoćnikom poništio gol. Usporeni snimak je pokazao da su čak trojica igrača Njukasla bila u ofsajdu, ali da nijedan nije uticao na igru, pa su menadžer crno-belih Alan Pardju ostali igrači protestovali zbog te odluke.

Kakav meč u Stouku na Britanija stadionu! Liverpul je kao gost pobedio sa 5:3, ali domaći fudbaleri imaju za čim da žale.

Menadžer gostiju Brendan Rodžers rekao je da je zadovoljan pobedom i da su njegovi fudbaleri "igrali savršeno" u napadu.

"Ostvarili smo sjajnu pobedu. Naravno, napravili smo nekoliko grešaka u odbrani i na tome treba da radimo. Ali, u napadu smo savršeno igrali. Posebno mi je drago što je Danijel Staridž, na prvoj utakmici posle povrede, postigao gol", rekao je Rodžers britanskim medijima.

Gosti su poveli već u šestom minutu posle šuta beka Alija Sisoka i nesrećnog autogola kapitena domaćeg tima Rajana Šoukrosa. Luis Suarez je u 32. minutu duplirao prednost Liverpula posle greške Marka Vilsona, ali je Stouk golovima bivših igrača Liverpula, Pitera Krauča i Čarlija Adama u 39. i 45. stigao do izjednačenja.

U nastavku je viđeno još više uzbuđenja i drame, ali i jedna sporna situacija. Sudija Entoni Tejlor je u 51. minutu čini se prestrogo svirao penal za Liverpul posle starta Marka Vilsona nad omalenim Sterlingom, a kapiten Stiven Džerard je bio siguran sa bele tačke u svom 650. meču za klub. Kad je Luis Suarez svojim drugim golom na asistienciju oporavljenog Danijela Stardiža povisio na 4:2, mislilo se da je pobednik rešen. Međutim, "crveno-beli" se nisu predavali, Džonatan Volters je u 85. minutu smanjio na 3:4, a onda je snalažjlivi Danijel Staridž u 87. min utu obeležio povratak na teren petim golom za Liverpul - 5:3.

I posle tog pogotka gostiju, igrači Stouka su pokazali veliki karakter, ali danas definitivno nisu imali sreće. Lopta nije htela još jednom u mrežu gostiju, pošto je Piter Krauč u samom finišu pogodio stativu, a golman Simon Minjole sjajnom intervencijom sprečio da kapitena Stiven Džerard postigne autogol. Tako je ovaj spektakularni meč, na kome je zabeleženo čak 26 udaraca u okvir gola (po 13 na obe strane) završen rezultatom 3:5!

Ovo je prvi put da je Liverpul uspeo da pobedi na Britanija stadionu u Premijer ligi, istovremeno Stouk je prvi put u istoriji Premijer lige primio pet golova na svom stadionu. Poslednji put toliko golova u elitnom takmičenju na svom terenu primio je u nekadašnjoj Diviziji jedan, marta 1982, a protivnik je bio - Liverpul!

I još nešto: Stouk je do ovog meča na svom stadionu primio samo sedam golova na deset mečeva u Premijer ligi...