1
Sreda 13.09.2017.
19:25 >> 22:36h

Srbija u četvrtom uzastopnom polufinalu, Italija nadskočena, neka se spremi Rusija

Košarkaška reprezentacija Srbije poslednji je učesnik polufinala na Evropskom prvenstvu pošto je u četvrtfinalnom duelu savladala Italiju sa 83:67 (18:17, 26:16, 15:15, 24:19). Rival "orlova" za plasman u finale biće selekcija Rusije, koja je u grupnoj fazi savladala tim Aleksandra Đorđevića sa 75:72.

N. Đurović - Vesti
Kapiten Mačvan je ovog puta bio na visini zadatka

Od samog starta meča bila je jasna ideja Aleksandra Đorđevića da naš tim iskoristi svoju veliku prednost u reketu što na početku nije išlo najbolje pre svega zbog odličnog šuta za tri poena "azura" pa je Italija povela sa 16:12 sredinom prve deonice.

Već do kraja prve četvrtine naša selekcija je uspela da prebaci prednost na svoju strtanu pre svega odličnim šutem sa linije za slobodna bacanja 10/10 (naši su promašili tek 18. penal). Druga deonica se ispostavila kao presudna pošto je pripala našoj ekipi rezultatom 26:16. Dominacija u skoku je bila neverovatna, čak 22:7 u našu korist (na kraju 44:19) što je naš tim maksimalno koristio pa je poenima iz druge, i čak treće šanse došao do dvocifrene razilke.

Nije bilo opuštanja u našem timu ni u drugom poluvremenu, a pored toga protivniku je stao šut sa doustance pa je čuvanje i podizanje razlike bilo praktično rutinska stvar.

I pored slabe šuterske večeri (trojke 1/9) Bogdanović je sa 22 poena bio najefikasniji u našem timu, a pratili su ga Mačvan sa 13, Lučić sa 11 te Marjanović i Milosavljević sa po 10 poena.Kod Italijana Belineli je postigao 18, a Datome 15 poena.

Srbija - Italija 83:67 (18:17, 26:16, 15:15, 24:19)

Dvorana: Sinan Erdem

Sudije: Bulto (Španija), Jasevičijus (Litvanija), Kato (Japan)

Srbija: Mačvan 13, Bogdanović 22, Lučić 11, Milosavljević 10, Birčević, Štimac, Lazić, Micić 2, Gudurić, Jović 6, Kuzmić 9, Marjanović 10.

Italija: Haket 5, Belineli 18, Aradori 4, Filoj 3, Biliga 4, Meli 7, Kuzin 2, Ćinćarini, Abas, Baldi Rosi, Brns 9, Datome 15.

Selekcija Srbije pod vođstvom Aleksandra Đorđevića plasirala se u četvrto uzastopno polufinale nekog velikog takmičenja, a za treće finale u tom periodu boriće se sa Rusijom u petak sa početkom od 20.30 sati.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Brns je postavio konačnih 83:67 (18:17, 26:16, 15:15, 24:19). U petak u polufinalu protiv Rusije koja nam je dužna za poraz u grupnoj fazi takmičenja.
40. minut - Milosavljević pogađa oba penala - 83:65
40. minut - Bogdan pogađa oba bacanja za svoja 22 poena - 81:63
38. minut - Luuučiiić zakucaaavaaa Italijane - 79:61 najveća prednost Srbije na meču
38. minut - Nešto više od dva minuta do kraja, Bogdanović 2+1 - 77:61, više nema dileme Srbija je u polufinalu
36. minut - Booooogdaaan, troooojkaaa - 70:59, a onda i dvojka posle penala Haketa - 72:61
35. minut - Ponovo su Italijani u jednocifrenom zaostatku posle poena Datomea - 67:59
34. minut - Novi poeni Milosavljevića 67:54, Belineli pogađa trojku (2/10) - 67:57
34. minut - Posle dvojke Belinelija pogađa Milosavljević - 65:52
32. minut - Datome pogaša posle skoka u napadu - 61:50, Bogdan vraća 63:50
31. minut - Poslednju deonicu otvaramo dvojkom Bogdanovića - 61:48

Treća četvrtina

30. minut - Završena je treća deonica rezultatom 15:15 što znači da nam je ostao dvocifren višak - 59:48 uz katastrofalan šut Bogdanovića, ali dominiramo u skoku. Ako još i Bogdan prodradi neće biti problema
30. minut - Bogdanoviću ne ide šut za tri (0/6), ali ga je Aradori faulirao iza linije 6,75, Bogdan je pogodio dva od tri, Srbija (19/20) - 59:48
28. minut - Serija je prekinuta tehničkom za Mesinu, Mačvan pogađa slobodno - 55:46, a onda isti igrač pogađa i dvojku - 57:46
27. minut - Mini serija Italije od 4:0 - 54:44, serija traje - 54:46
25. minut - Belineli pogađa 2+1 i koliko toliko vraća Italijane - 52:40
25. minut - Kombinacija Bogdanović - Lučić - 52:37
24. minut - Mačvan preko Haketa za prvi put +13 - 50:37
23. minut - Datome vraća Italijane na jednocifren zaostatak - 46:37, ali opet Kuzmić - 48:37
22. minut - Kuzin pogađa i smanjuje - 44:35, vraća Kuzmić posle skoka u napadu - 46:35
21. minut - Kao i na startu utakmice počelo je sa po jednim neiskorišćenim napadom

Druga četvrtina

20. minut - Završeno je prvo poluvreme, Srbija na odmor nosi 11 poena prednosti - 44:33

"Orlovi" dominiraju u skoku 22-7, asistencije 13-7, Italijani bolje šutiraju sa distance

20. minut - Ponovo je +11 posle pogođenih penala Kuzmića - 44:33, 16/16 slobodna bacanja
19. minut - Marjanović penalima prekida seriju rivala - 40:33, a onda i Lučić dvojka - 42:33
18. minut - Pogađa i Datome trojku, serija Italije 6:0 - 38:33
18. minut - Vraća trojku Brns, Italijani šutiraju 6/14 iza linije 6,75 - 38:30
18. minut - I jooooš jednaaa Mačvaaan - 38:27
16. minut - Prva trojkaaa za Srbiju, Luuuučiiiić - 35:27
15. minut - Naša serija 6:0 i prvi put osetnije vođstvo - 32:25, Mesina traži tajm-aut
14. minut - Trojka Haketa, 5/9 za Italijane 26:25
14. minut - Srbija i dalje bez promašaja sa penala 12/12, Marjanović pogađa oba - 26:22
13. minut - Ista slika na drugoj strani, Brns pogađa posle ofanzivnog skoka - 24:22
12. minut - Ubacuje i Mačvan posle skoka u napadu - 24:20
11. minut - Još jedna trojka za "azure", Meli 20:20, ali dvojku vraća Kuzmić - 22:20
11. minut - Prvi put imamo +3 posle pogotka Jovića - 20:17

Prva četvrtina

10. minut - Milosavljević je ponovo siguran sa linije za slobodna bacanja - 18:17, Srbija je šutirala penale 10/10 i to je jedini dobar segment u našem napadu
10. minut - Milosavljević ubacuje bacanja - 16:17
10. minut - Belineli vraća samo jedno bacanje - 14:17
9. minut - Mačvan pogađa penale 2/2 - 14:16
9. minut - Trojku pogađa i Belineli - 12:16
8. minut - Filoj ubacuje drugu trojku za Italiju 10:13, Marjanović pogađa za dva - 12:13
8. minut - Lučić pogađa oba slobodna bacanja - 10:10
8. minut - Datome vraća sa 2+1 - 8:10
7. minut - Micić nam donosi prvo vođstvo - 8:7
7. minut - Ne ide nam u napadu, ali je zato odbrana na nivou
6. minut - Još jedna Bogdanova dvojka, a onda i dva poena Jovića sa penala - 6:7
5. minut - Tek posle četiri i po minuta pogađa Bogdanović, prvi poeni za Srbiju - 2:5
4. minut - Italijani su u jednom napadu ispucali tri faula, ali im se isplatilo, Srbija još bez koša
2. minut - Nije dobro počelo, Datome pogađa za tri - 0:5, već četiri promašaja "orlova"
2. minut - Prve poene postiže Meli - 0:2
1. minut - Po jedan nerealizovan napad na obe strane
Za Srbiju kreće petorka - Jović, Bogdanović, Lučić, Birčević i Kuzmić, Za Italiju - Haket, Belineli, Datome, Meli, Kuzin